Director Economic

FEPRA EPR - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare - profil economic; Cunostinte solide de contabilitate, financiare, fiscalitate
• Experienta intr-o pozitie similara - 3-5 ani;
• Cunostinte de utilizare PC: MS Word, Excel - nivel avansat;
• Abilitati de organizare, coordonare si prioritizare;
• Contributie la implementarea unui ERP reprezinta un avantaj;
• Membru CECCAR si Camera Consultantilor Fiscali reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Contabilitate si Fiscalitate:
• Raspundе implementarea strategiei financiare si coordonarea echipei de contabilitate;
• Responsabil cu activitatile de inchidere de luna, generarea rapoartelor necesare pentru intocmirea si depunerea declaratiilor in conformitate cu legislatia in vigoare;
• Intocmirea bilantului contabil la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
• Calculul taxelor si impozitelor, actualizari fiscale si legislative;
• Reprezinta compania in relatia cu autoritatile Statului in aria financiar-fiscala;
• Pregateste auditul financiar si reprezinta compania in acest proces;
• Urmarirea modificarilor legislative, anticiparea influentelor si masurilor de optimizare

Controlling, bugetare si trezorezie:
• Supervizarea activitatilor de analiza financiara si trezorerie;
• Intocmirea si elaborarea raportarilor financiare catre managementul superior;
• Elaborarea analizei contului de profit si pierdere;
• Realizarea bugetului de venituri si cheltuieli si a previziunilor de cash-flow;
• Definirea sau optimizarea proceselor financiare interne;
• Reprezinta compania in relatia cu bancile.

Our vision is to change today’s world. while taking care of the environment! Our organisations reunite a group of intelligent and innovative young people ”with an ambitious vision upon a better mutual future” - a future for everyone.

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 2 mar. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos