DIRECTOR ECONOMIC

INTER UNO - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Competentele postului de munca:
Cunostinte:

1. studii superioare economice de lunga durata;
2. cunostinte legislatie financiar - contabila;
3. cunostinte solide de contabilitate;
4. cunostinte de operare Pc: Word, Excell;
5. bun cunoscator contabilitate de gestiune;
6. cunostinte de operare soft-uri contabile;
7. detinerea altor calificari suplimentare in domeniul economic resurse umane poate constitui un avantaj.

Cerinte comportamentale:
1. spirit de echipa;
2. mentinerea unei atmosfere colegiale in relatiile de munca;
3. volum ridicat de cunostinte teoretice si practice in domeniul financiar contabil;
4. receptivitate la solicitarile profesionale (capacitate de mobilizare personala pentru finalizarea intr-un timp cat mai operativ a sarcinilor ce-i revin);
5. abilitati de coordonare, planificare si organizare;
6. flexibilitate in gandire.

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Elaborarea si implementarea politicilor economice in scopul eficientizarii economice a societatii cu conditiile respectarii legislatiei in vigoare;
Organizarea activitatii departamentului financiar-contabil; gestionarea actelor contabile; supervizarea activitatii persoanelor din cadrul departamentului financiar-contabil.

Atributii si responsabilitati:
1. Asigura buna gestionare a patrimoniului societatii;
2. Asigura respectarea legislatiei fiscale la nivel de firma: organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
3. Intocmeste bugetul general al societatii, informeaza si face propuneri de corectie:asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
4. Raporteaza rezultatele financiare ale firmei: analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii;
5. Elaboreaza si implementeaza sistemul general de evidenta a gestiunii firmei;
6.Organizarea, operarea, analiza si evidenta contabila a activitatilor de productie si desfacere din cadrul unitatii.

SC Interuno SRL iasi, cu peste 25 ani expierenta in activitatea de distributie si comercializarea bauturilor alcoolice, ape, vinuri, energizante, reprezentand branduri consacrate la nivel zonal si regional: Ursus, Cricova, Ostrov, Recas, Perla Harghitei, Red Bull.
Publicat 26 nov. 2021 Reactualizat 3 dec. 2021 Expiră 26 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos