DIRECTOR ECONOMIC BAIA MARE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare economice;
  • Experienta relevanta in domeniul financiar contabil;
  • Cunostinte de legislatie fiscala si contabilitate;
  • Bune abilitati de comunicare, organizare si conducere a activitatii departamentului financiar-contabil;
  • Atitudine responsabila si proactiva;
  • Disponibilitate in asimilarea de cunostinte in reglementarea contabila in conformitate cu IFRS;

Descrierea jobului

  • Organizeaza activitatea contabila;
  • Analizeaza documentele economice;
  • Intocmeste notele contabile si operatiunile de inchidere lunara;
  • Asigura operatiunile cu privire la inchiderea balantei de verificare lunare;
  • Verifica jurnalele de vanzare si cumparare si intocmeste declaratiile fiscale lunare;
  • Intocmeste raportarile contabile, prudentiale si statistice trimestriale/semestriale/anuale specifice institutiilor financiare nebancare catre Banca Nationala a Romaniei;
  • Intocmeste bugetul anual de venituri si cheltuieli;
  • Intocmeste situatiile si rapoartele financiar-contabile lunare/trimestriale/anuale catre Consiliul de Administratie;
  • Elaborează bilanţul contabil si situatiile financiare anuale;
  • Asigura respectarea conditiilor si intocmirea documentatiilor de analiza in raport cu creditorii societatii (banci, fonduri de imprumut, actionari);
  • Isi exercita atributiile de serviciu conform legislatiei aplicabile in domeniu, normelor, procedurilor, regulamentelor, deciziilor, circularelor emise de Consiliul de administratie si de conducerea societatii, precum si oricaror alte acte interne aplicabile in materie.

Cu o prezenta de peste 18 ani pe piata leasingului financiar din Romania, IFN Fortuna Leasing SA este o instituție financiară nebancară, cu capital integral romanesc, ce oferă solutii personalizate adaptate nevoilor micilor intreprinderi contribuind astfel la dezvoltarea afacerilor atât în mediul urban cat si rural.
Publicat 8 oct. 2021 Reactualizat 5 nov. 2021 Expiră 7 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos