Publicat 30 Iul 2020 | Reactualizat 04 Aug 2020 | Expiră 14 Aug 2020

DIRECTOR DIRECȚIA RESURSE UMANE

1 post

Candidatul ideal

CNAIR SA, este o companie de ordin strategic, fiind parte activă în dezvoltarea economico-socială a țării, care participă la consolidarea unui sistem național de transport echilibrat și modern, adaptată cerințelor unui management performant.

OBIECTIVELE GENERALE ALE COMPANIEI:

  • dezvoltarea unitara a reţelei de drumuri publice în concordanță cu cerințele economiei naționale, de apărare și de control;
  • proiectarea, construirea, modernizarea şi reabilitarea drumurilor de interes national;
  • administrarea și întreținerea drumurilor de interes național, în scopul desfășurării traficului rutier în condiții de siguranță a circulației;
  • stabilirea și încasarea obligațiilor utilizatorilor pentru folosirea rețelei de drumuri de interes national.

Pentru completarea echipei noastre de management, organizăm în data de 24 August2020, ora 10:00, concurs pentru ocuparea postului vacant de DIRECTOR DIRECȚIA RESURSE UMANE - CNAIR Central, cu contract individual de muncă pe durată nedeterminată. Concursul se va desfasura in doua etape: etapa de selectie a dosarelor și etapa interviului (va avea loc în data de 24 August2020, ora10:00.

Termenul limită pentru depunerea dosarelor în vederea înscrierii la concurs este data de 14August2020.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE ALE POSTULUI:
  • asigură și răspunde de conducerea, coordonarea, îndrumarea și controlul activităţilor Direcției Resurse Umane, pentru asigurarea managementului resurselor umane la CNAIR Central, precum și asigurarea coordonării, îndrumării şi controlului managementului resurselor umane la subunităţi DRDP și CESTRIN);
  • asigură și coordonează pregătirea profesională în limita bugetului de venituri și cheltuieli;
  • asigură și menține relația cu sindicatele;
  • asigură realizarea operațiunilor necesare păstrării si arhivării documentelor de personal;
  • administrează aplicaţia informatică de gestiune a resurselor umane la CNAIR SA.

CERINȚE GENERALE:
  • apt din punct de vedere medical;
  • cunoașterea limbii române şi a termenilor de specialitate;
  • abilități de comunicare și relaționare;
  • nu se permite angajarea cu contract individual de muncă pe durată nedeterminată a persoanelor pensionate;
  • să nu fie cercetat disciplinar, să nu se afle sub efectul unei sancțiuni disciplinare sau față de acesta să nu fi fost pusă in mișcare acțiunea penală.

CERINȚE PRIVIND STUDIILE ȘI SPECIALIZĂRILE NECESARE:
  • absolvent de studii superioare de lungă durată – diplomă de licență sau echivalentă/ciclul I (Bologna) diploma studii universitare de licenta cu titlul de licentiat in domeniul umanist: juridic, sociologie, psihologie;
  • studii de masterat sau studii postuniversitare în domeniul managementului resurselor umane;
  • cunoștințe solide de legislația muncii și de bune practici în domeniul managementului resurselor umane;
  • experiență de minim 5 ani în domeniul resurselor umane, minim 3 ani în activitatea de management organizațional și de conducere echipe în cadrul unei companii/instituții cu peste 3000 de angajați;
  • experiență profesională în activitatea de eficientizare, respectiv de restructurare a organizației;
  • vechime în muncă de minim 10 ani;
  • cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Internet Explorer, Power Point - nivel mediu;
  • cunoașterea limbii engleze - nivel avansat;
  • experiență în implementare proiecte de organizare și implementare procese (de la intrare până la ieșire).

Calendarul concursului

Selecția dosarelor – va avea loc după expirarea termenului de depunere a dosarelor, respectiv pe data de 17.08.2020;
Publicarea rezultatelor selecției dosarelor va avea loc în data de 18.08.2020;
Termenul limită pentru depunerea contestațiilor la rezultatul selecției dosarelor este data de 19.08.2020, ora 16,00;
Soluționarea contestațiilor și publicarea rezultatelor va avea loc în data de 20.08.2020;
Verificarea aptitudinilor generale în domeniul resurselor umane și al managementului organizațional se va desfășura online, în data de 21.08.2020 ora 10,00 (candidații declarați admiși la selecția dosarelor vor fi anunțați telefonic/ prin poștă electronică cu privire la modalitatea de accesare a platformei);
În data de 24.08.2020 ora 10,00 va avea loc întâlnirea candidaților cu comisia de concurs, la sediul angajatorului, din B-dul Dinicu Golescu nr.38, sector 1, București.

Dosarele se depun la Registratura – CNAIR Central. Sediul Central, B-dul. Dinicu Golescu (Palat CFR, Poarta A), sector1, Bucureşti, în intervalul orar: luni-joi de la ora08:00 la16:00, si vineri de la ora08:00 la ora13:30.

Anunțul de concurs ( cerințe, documente necesare înscrierii), tematica, bibliografia, fișa postului și cererea de înscriere la concurs se regăsesc pe site-ul companiei, secțiunea Cariere.

Relații suplimentare se pot obține de la Biroul Pregătire Personal și Relația cu Sindicatele, la numărul de telefon și adresa de e-mail menționate în anunțul publicat pe site-ul companiei.

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere .

DIRECTOR DIRECȚIA RESURSE UMANE  -  COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles