Publicat 15 Feb 2021 | Reactualizat 27 Feb 2021 | Expiră 17 Mar 2021

DIRECTOR DE VANZARI – EXPORT

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba maghiară, engleză
  • Peste 3 ani experiență în Vanzari

Candidatul ideal

Locația: Sediul central STAR STONE S.A., Nojorid-Oradea, Departamentul Vânzări Export
Căutam o persoana comunicativa, dispusa sa învețe, cunoscătoarea a limbi maghiare, germana si engleza, cu abilitați de vânzare si administrative pentru a ocupa postul de DIRECTOR DE VANZARI – EXPORT.

Sarcina ta va fi prospectarea zonei alocate, negocierea contractelor, monitorizarea vânzărilor, vizitarea clienților potențiali si existenți.

Rezultatele, perseverenta si devotamentul tău fata de echipa vor fi răsplătite!

Cerințe:

  • Experiență in vânzări , minim 3 ani materiale de construcții – constituie avantaj
  • Cunoașterea pieței locale de materiale de construcții
  • Cunoștințe tehnice in domeniul materialelor de construcție
  • Aptitudini de vânzare si negociere B2B
  • Foarte bune abilități de comunicare, persuasiune și negociere
  • Capacitate de organizare, planificare și coordonare
  • Orientare spre acțiune și rezultate
  • Disponibilitate la program prelungit si deplasări in zona alocata
  • Capacitate de lucru atât in echipa cat si individual;
  • Studii superioare domeniul construcții constituie avantaj
  • Capacitate de a lucra sub presiunea cifrelor și a timpului
  • Cunoștințe bune de operare PC: Excel, Word, Outlook
  • Limba maghiara, engleza, germana – nivel mediu / avansat
  • Permis de conducere (categ. B)

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Elaborează strategii si oferte pentru realizarea planului de vânzări in zona sa geografica
  • Prezinta si promovează direct produsele / serviciile prin întocmirea de oferte pentru clienții potențiali si cei existenți
  • Negociază cu clienții condițiile comerciale stabilite prin politica comercială a companiei
  • Prospectează in permanenta piața in vederea identificării de noi clienți si a creșterii cotei de piața a produselor / serviciilor in zona in care acționează
  • Menține permanent legătură cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora
  • Realizează prezentări de produse si asigura consilierea tehnică pentru distribuitorii din zona alocată
  • Întocmește rapoarte privind situația vânzărilor, concurenta, noile trenduri pe piața, potențialii clienți
  • Realizarea target-urilor de vânzări si încasări
Beneficii:
  • Salariu raportat la performanta
  • Pachet salarial foarte atrăgător si motivant!!!
  • Mașină de serviciu, laptop, telefon de serviciu
  • Condiții si mediu de lucru foarte bune
  • Traininguri de formare si perfecționare profesionala
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie de succes

Descrierea companiei

STAR STONE - Piatra noastra e Beton!

STAR STONE este o firma cu capital privat 100% romanesc, avand ca obiect de activitate fabricarea elementelor decorative din beton. Activitatea de productie a inceput in anul 2007, reusind ca prin investitii permanente in personal si tehnologie sa inregistram in timp o crestere constanta a cifrei de afaceri. Toate produsele STAR STONE sunt proiectate si prototipate de echipa noastra de design si reprezinta alternativa reala la piatra naturala atat pentru placat cat si pentru pavat.

Mai multe informatii despre STAR STONE gasiti pe www.starstone.ro

DIRECTOR DE VANZARI – EXPORT  -  STAR STONE S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles