Publicat 16 Feb 2021 | Expiră 19 Mar 2021

Director de Vânzări Regional

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare;
• Experienta in domeniu si o buna cunoastere/intelegere a pietei electroenergetice;
• Disponibilitate de a calatori in mod frecvent - permis de conducere categ. B;
• Abilitate de negociere, spirit analitic, orientare catre client;
• Abilitatea de a lucra singur, dar si in echipa;
• Abilitati excelente de prezentare si de comunicare;
• Persoana bine organizata, care invata rapid, energica, cu gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
• Cunostinte utilizare pachet MS Office – minim nivel mediu;
• Experienta de a lucra in SAP - constituie un avantaj;

Descrierea jobului

• Responsabil de vanzarile companiei din zona alocata;
• Mentine/extinde relatia cu clientii existenti, prin identificarea si evaluarea nevoile de business ale clientilor;
• Imbunatateste permanent portofoliul de clienti si promoveaza produsele si echipamentele noastre;
• Negociază condițiile comerciale, incheie contracte cu clientii si monitorizeaza derularea si finalizarea acestora;
• Initiaza si face prezentari, precum si alte comunicari cu clientii, atat in mediul online/telefon, cat si fata in fata;
• Colaborează cu diverse echipe interne, inclusiv, dar fara a se limita la proiectare, financiar, marketing;
• Fidelizeaza clientii prin a fi un consilier de incredere;
• Mentine in permanenta o atitudine profesionala si orientata spre client.

Eximprod este un grup de companii, infiintat in 1994, ce a crescut si s-a dezvoltat datorita unei viziuni clare, a unei dorinte de a crea si dezvolta produse intuitive si inovatoare si a unei intelegeri profunde a dinamicii pietei energetice. In ultimii 25 de ani cercetarea si dezvoltarea continua, investitiile si dezvoltarea in noi domenii de activitate, au facut din Eximprod un grup diversificat cu peste 400 de angajati, cu companii dedicate pentru productie de echipamente electrice, servicii de automatizari si retele inteligente (SCADA), software, proiecte la cheie, proiectare electrica si dezvoltare de parcuri eoliene si solare.

Expirat
Director de Vânzări Regional  -  Eximprod Grup SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles