Publicat 28 Iul 2020 | Reactualizat 27 Aug 2020 | Expiră 28 Aug 2020

Director de Vânzări (București/Cluj)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunoștințe și abilități necesare:

  • Studii superioare absolvite (constituie avantaj studiile în domeniul management-ului);
  • Minim 3 ani experiență într-un rol de management al unei echipe de vânzări, alcătuită din minim 10 oameni;
  • Experiență în vânzarea de produse tehnice pe proiecte;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Foarte bune abilități de planificare și organizare;
  • Foarte bune abilități de networking;
  • Foarte bune abilități de negociere;
  • Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

  • Elaborarea, integrarea și implementarea strategiilor comerciale în concordanță cu obiectivele principale ale companiei;
  • Realizarea obiectivelor de creștere anuale (venituri, mix portofoliu, profit, brand awarness, cota de piață și obiective organizaționale) prin management și suport comercial;
  • Elaborarea bugetelor anuale de venituri și cheltuieli ale departamentului de vânzări;
  • Coordonarea întregii activități de vânzări la nivel național, pentru a asigura că toate planurile de acțiune și de implementare se desfășoară în timp real;
  • Coordonarea procesului de analiză continuă a portofoliului de produse;
  • Dezvoltarea de parteneriate strategice cu clienții mari și menținerea relației, interacțiune personală cu aceștia;
  • Vizite periodice în teritoriu și suport pentru managerii departamentelor și clienți;
  • Identificarea și managementul eficient al oportunităților din piață;
  • Definirea obiectivelor și delegarea responsabilităților clare persoanelor din subordine prin distribuirea solicitărilor;
  • Evaluarea periodică a structurii organizatorice din cadrul departamentului de vânzări-proiecte și propunere de soluții de optimizare a activităților aferente;
  • Elaborarea și implementarea programului național de promovare la arhitecții si proiectanții cheie;
  • Asigură comunicarea și un spirit colaborativ între managerii de vânzări și a interacțiunii eficiente, în timp real cu omologii din alte departamente;
  • Identifică nevoile de pregătire profesională și dezvoltă echipa în permanență;
  • Participă la procesul de recrutare și selecție de personal cheie în vânzări-proiecte.

KADRA oferă, prin intermediul partenerilor săi naționali și internaționali și a echipei de specialiști, soluții integrate inovator, într-o lume aflată în continuă dezvoltare. Provocarea noastră este aceea de a oferi beneficiarilor soluții tehnice de construcție și management al căilor de acces. Cu orientare clară spre rezultate optime, KADRA înseamnă soluții integrate pentru sporirea confortului și a sentimentului de siguranță.

Soluțiile KADRA se clasifică în trei linii de business:

  • trape de fum, luminatoare, policarbonat
  • acces automat – uși, porți, ferestre
  • sisteme de management al parcărilor

Expirat
Director de Vânzări (București/Cluj)  -  KADRA TECH S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles