Publicat 22 Ian 2020 | Reactualizat 19 Feb 2020 | Expiră 22 Feb 2020

Director de Magazin/Hypermarket - Braila

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Adecco Professional Placement cauta pentru clientul sau, cea mai prestigioasa companie din domeniul retail, un Director de Magazin/Hypermarket, pentru orasul Braila.

- Experienta anterioara pe o pozitie similara de minim 3 ani, de preferat in zona food;
- Experienta obligatorie in coordonarea unei echipe de minim 150 de persoane;
- Studii superioare;
- Cunostinte cel putin medii de limba engleza si a pachetului MS Office;
- Abilitati excelente de comunicare, organizare si prioritizare;
- Rigurozitate, atentie la detalii, capacitate de gandire analitica si rapida;
- Capacitate mare de adaptare la cerinte noi si capacitate de invatare rapida;

Descrierea jobului

- Garanteaza implementarea politicii nationale (legata de produse, clienti, resurse umane, securitate, active, etc.) la nivelul magazinului pe care il conduce, fiind responsabil de comunicarea clara a acesteia catre angajatii din subordine;
- Asista si valideaza la nivel de magazin desfasurarea campaniilor de marketing local, asigurand conformitatea acestora cu reglementarile impuse de la sediu;
- Coordoneaza si verifica implementarea corecta a actiunilor promotionale;
- Reprezinta compania in relatia cu autoritatile locale;
- Garanteaza prin verificari periodice starea de buna functionare, utilizare si intretinere a tuturor activelor magazinului;
- Garanteaza aplicarea politicii de resurse umane: recrutare, formare, gestiunea carierei, salarizare, relatii de munca, reglementarile legale;
- Verifica implementarea procesului de formare continua a personalului in scopul cresterii productivitatii muncii;
- Identifica si sustine evolutia profesionala a colaboratorilor cu potential pentru acoperirea necesarului de resurse umane ale companiei;
- Comunica zilnic sau lunar, in cadrul sedintelor organizate cu membrii echipei din subordinea directa, obiectivele de atins pentru fiecare departament sau celula administrativa in parte, verificand periodic progresele si stabilind solutii de remediere atunci cand este cazul;
- Analizeaza in permanenta rezultatele magazinului: CA, marja, cheltuieli personal si cheltuieli generale, stabileste masuri de ameliorare;
- Verifica periodic situatia stocurilor, calitatea stocurilor si rezultatele inventarelor;
- Urmareste zilnic si lunar situatia pierderilor cunoscute si necunoscute, garanteaza inregistrarea lor corecta la nivelul magazinului si ia masurile corective necesare cu scopul de a respecta bugetele stabilite;
- Garanteaza aplicarea la nivelul intregului magazin a procedurilor administrative si financiare (deconturi, avansuri, flux bani, etc), cu scopul de a asigura respectarea reglementarilor legale in vigoare si a reglementarilor interne.

Adecco Romania este parte a Adecco Group, lider local si mondial in furnizarea de servicii de resurse umane. Cu peste 33.000 de angajati full time si aproximativ 5.100 de sucursale, Adecco este prezent in peste 60 de tari si teritorii.

În Romania, compania gestionează peste 8.000 de persoane plasate, are o baza de date cu peste 500.000 de candidaţi şi deserveste zilnic peste 600 de clienţi, toate acestea prin intermediul colegilor din cele 15 sucursale raspandite in intreaga tara.

Misiunea noastra este sa oferim oportunități de angajare în orice etapă a carierei profesionale, iar companiilor, talentele de care au nevoie.

Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor fi luate în considerare în proiectele ce corespund experienței dumneavoastră profesionale.

Adecco se angajeaza sa va protejeze si sa va respecte dreptul la intimitate si la protectia datelor dvs. cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de catre Adecco puteti gasi pe www.adecco.ro.

Expirat
Director de Magazin/Hypermarket - Braila  -  Adecco Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles