Publicat 24 Mai 2011 | Expiră 07 Iun 2011

Director Comercial

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Diploma universitara (de preferinta Agronomie)
Management 2 - 3 ani;
Experienta aferenta postului 4 - 6 ani (pe piete similara).

Descrierea jobului

1. Studii : - Diploma universitara (de preferinta Agronomie) 2. Experienta in domeniu: - Management 2 - 3 ani; - Experienta aferenta postului 4 - 6 ani (pe piete similara). 3. Abilitati : - Foarte bune abilitati cu oamenii; - Foarte bune abilitati de organizare si planificare; - Abilitati de leadership si conducere eficienta a echipei; - Capacitate de analiza si sinteza; - Excelente abilitati de negociere; - Excelente abilitati de comunicare verbala si in scris; - Abilitatea de a lucra sub presiunea timpului si a termenelor; - Abilitati de a invata lucruri noi aparute in piata. 4. Competente : a. Competente manageriale: - Claritatea scopului; - Creativitate practica; - Capacitate de analiza obiectiva; - Orientare catre piata; - Conducerea si Dezvoltarea echipei; - Spirit antreprenorial; - Aptitudini persuasive; - Munca in echipa; - Invatarea din experienta. b. Competente Tehnice / Functionale - Cercetarea pietei; - Concentrarea pe rezultate; - Orientarea catre client; - Negocierea, realizarea si evaluarea (performantei) vanzarii; - Abilitatea de a vinde; - Executia contractelor; - Managementulul relatiei cu clientii; - Selectarea si contractarea furnizorilor.

Descrierea companiei

www.comcerealbt.ro

Expirat
Director Comercial  -  SC Comcereal SA Botosani