de ani Fără Frică...

Publicat 15 Aug 2007 | Expiră 16 Aug 2007

DIRECTOR ADMINISTRATIV

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

STUDII:
minim necesare: - studii superioare (economice, tehnice)

APTITUDINI: - capacitate de lucru sub stres
- capacitate de a lucra fără ndrumare
- capacitate de a crea o echipă, de a asigura coordonarea ei şi capacitate de
a lua decizii
- flexibilitate n gndire, adaptabilitate
- abilităti manageriale
- capacitate de analiză si sinteză
- comunicativ, amabil, politicos, sociabil, sever, exigent
- spirit comercial

ALTE CERINŢE:- cunoştinţe n utilizarea calculatorului – utilizare baze de date, aplicaţiile
MS Office, navigare INTERNET
- cunoaşterea unei limbi străine de circulaţie internaţională
experienţă n identificarea şi utilizarea bazelor de date

CALITĂŢI FIZICE ŞI PSIHICE: - stare bună a sănătăţii
- stabilitate comportamentală, echilibru emotiv
- aspect fizic plăcut, agreabil
- corectitudine, sinceritate, loialitate

Descrierea jobului

ATRIBUŢIILE POSTULUI:

1.asigur aplicarea prevederilor Statutului, ROF, RI, Contractului Colectiv de Munc ale
CCIAT
2. organizeaz, coordoneaz şi conduce activitatea angajaţilor direcţiei
3. aduce la ndeplinire hotărrile şi deciziile luate de Conducerea CCIAT, controleaz şi rspunde de modul n care personalul din subordine respectă aceste hotărri
4. repartizeaz atribuţiile, sarcinile şi responsabilitţile Direcţiei, pe personalul din subordine, organizeaz şi coordoneaz activitatea personalului din subordine pentru realizarea n condiţii de eficienţă a acestor sarcini
5. ntocmeşte fişele de post pentru angajaţii DLOG şi - după aprobarea lor de către directorul general al CCIAT - le aduce la cunoştinţa angajaţilor - sub semnătură
6. ntocmeşte fişa de evaluare semestrială / anual a personalului din subordine
7. transpune n măsuri şi activităţi specifice direcţiei obiectivele anuale ale CCIAT
8. elaboreaz şi fundamenteaz BVC-ul anual al DLOG şi rspunde de realizarea lui
9. asigură cunoaşterea de către subordonaţi a procedurilor SMC specifice, respectiv de sistem şi urmăreşte respectarea acestora
10. stabileşte circuitul şi lista documentelor repartizate, a celor specifice activităţii, a informaţiilor cu caracter confidenţial, dispune msuri şi controlează respectarea acestora.
11. controleaz modul de desfăşurare a activităţii, de prestare a serviciilor oferite de DLOG, de ncasare corectă a contravalorii acestora, şi ia/propune măsurile ce se impun;
12. asigură păstrarea integrităţii bunurilor date n folosinţă
13. alege şi aplic metode de conducere eficient pentru antrenarea personalului din subordine la dezvoltarea şi realizarea obiectivelor şi a BVC -ului ce revin DLOG
14. propune Conducerii Camerei soluţii de mbunătăţire şi dezvoltare a activităţii, de adaptare a structurii organizatorice DLOG pentru a răspunde cerinţelor şi obiectivelor ncredinţate
15. face propuneri pentru pregtirea şi perfecţionarea profesională a personalului din subordine ;
16. stabileşte programul de efectuare a concediilor legale, pentru personalul din subordine şi asigură respectarea lui;
17. ntocmeşte raportările potrivit termenelor
18. furnizează servicii agenţilor economici potrivit Ghidului serviciilor
19. negociază şi ntocmeşte contractele de furnizare a serviciilor
20. calculează taxa şi tariful corespunzător serviciului acordat
21. gestionează publicitatea perimetrală din Centrul Regional de Afaceri;
22. pune n practică planul de pază la CRAFT;
23. face propuneri pentru investiţiile CCIAT;
24. gestionează resursele Centrului Regional de Afaceri si ale CCIAT;
25. analizează gradul de ocupare al spatiilor, in special cele ale Centrului Regional de Afaceri ;
26. asigură aprovizionarea cu birotica, consumabile, alte materiale, in funcţie de nevoile CCIAT si de comenzile lansate de compartimente;
27. asigură buna functionare si ocupare a autoturismelor din dotare;
28. tine legatura cu furnizorii de utilitati ai CCIAT;
29. asigură conditii tehnice si materiale pentru organizarea tuturor evenimentelor CCIAT sau ale clientilor externi;
30. asigură buna functionare si ntretinere a instalatiilor electrice, termice si sanitare ale CCIAT;
31. urmăreste lunar consumurile de utilitati si ncadrarea acestora n consumurile previzionate.

RESPONSABILITĂŢI:
- răspunde de calitatea şi corectitudinea lucrărilor executate, de relaţiile şi informaţiile date şi de ncadrarea n termenele convenite cu clienţii
- răspunde de organizarea şi coordonarea activităţii personalului din subordine pentru realizarea n condiţii de eficienţă a sarcinilor
- răspunde de păstrarea documentelor ncredinţate;
- răspunde de ndeplinirea obligaţiilor bugetare anuale repartizate
- răspunde de modul de utilizare a timpului de lucru şi a suportului logistic pus la dispoziţie, de păstrarea n bună stare a patrimoniului ncredinţat ;
- răspunde de respectarea prevederilor sistemului de management al calităţii implementat la CCIAT,
- răspunde de respectarea normelor PSI, protecţia muncii,
- răspunde de respectarea prevederilor actelor normative ale CCIAT – statut, RI, ROF, Contractul colectiv de muncă şi celelalte regulamente, dispoziţii şi hotărri ale CC şi CEx;
răspunde de acţiunile sale;

Tematica, bibliografia si graficul concursului vor fi publicate pe www.cciat.ro incepand cu data de 31.07.2007.

Informatii suplimentare puteti obtine la tel. 0750240851 sau 0750240850.

Contractul de munca se va incheia pe perioada determinata de 6 luni cu posibilitate de prelungire.

Data estimata a concursului: 27.08.2007

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Aplicatiile se depun pana cel tarziu in data de 15.08.2007 ora 16.00

Descrierea companiei

www.cciat.ro

Expirat
DIRECTOR ADMINISTRATIV  -  CAMERA DE COMERT SI INDUSTRIE SI AGRICULTURA TIMISOARA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles