de ani Fără Frică...

Publicat 10 Sep 2008 | Expiră 11 Oct 2008

Director Achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

~ Studii superioare finalizate;
~ Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;

Descrierea jobului

Departamentul achiziţii are responsabilitatea de a redacta contractele cu furnizorii si indeosebi:
• Ajuta Departamentul Ofertare in studiul licitaţiilor si a ofertelor de piaţa;
• Discuta cu Project manager-ul requisition lista furnizorilor participanţi la licitaţie;
• Emite cererile de oferta;
• Este prezent la ntlnirile cu caracter tehnic;
• Prezidează ntlnirile economice;
• Aduna datele tehnice si se ocupa de evaluarea economica;
• Completează tabelul cu ofertele primite si il prezintă Directorului Tehnic Executiv;
• Este responsabil de contractele cu furnizorii;
• Este responsabil de contractele de nchiriere a maşinilor si utilajelor;
• Selectioneaza furnizorii de introdus in Lista Furnizorilor acceptaţi, actualizează aceasta lista si pe baza semnalărilor si verificărilor Project Manager-ilor, transmite lunar in primele 10 zile ale lunii Lista Furnizorilor Acceptaţi actualizata, biroului ofertare si Project Manager-ilor.
• Cere furnizorilor documentaţia prevazuta in contract (asigurari, garantii etc.);
• Primeşte de la coordonatorul de proiect SAL-urile verificate pentru ntocmirea certificatelor de plata;
• Elaborează certificatele de plata;
• Semnează certificatele de plata;
• Transmite certificatul de plata cu SAL-ul anexat Project Manager-ului;
• Transmite certificatele de plata semnat si de Project Manager la furnizor;
• Autorizează plata furnizorilor după verificările de rigoare;

S.C. EURO FLORING IMPEX S.R.L. este o societate cu capital intern, in plina ascensiune, activand in domeniul constructiilor civile industriale.

Expirat
Director Achizitii  -  Eurofloring & Construction SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles