de ani Fără Frică...

Publicat 12 Iun 2007 | Expiră 13 Iul 2007

Director Achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Criterii de selectie
•Conditii pregatire de baza: studii superioare economice sau tehnice
•Conditii pregatire complementara: abilitati operare PC cunostinte contractare, ofertare, corespondenta comerciala, logistica articole, capacitate de a lua decizii .
•Cunoasterea limbii engleze foarte bine, cat si inca a unei limbi straine
•Disponibilitate la deplasari atat in tara cat si in strainatate
•Experienta : de cel putin 2 ani in domeniul achizitiilor.

Abilitati:
•coerenta n gandire;
•comunicare usoara;
•capacitate analitica si sintetica;
•capacitatea de a lua decizii;
•dorinta de autoperfectionare continua;
•capacitate organizatorica;
•spirit al responsabilitatii si spirit de disciplina;
•flexibilitate si initiativa.

Descrierea jobului

Atributii:
•Stabileste conditii de contractare referitoare la articole, preturi, cantitati, cifra de afaceri, scadente, ritm de livrare, conditii speciale, cu aprobarea Directorului Comercial
•Se ocupa de procesul de achizitie atat de la furnizori interni cat si externi
•Identifică necesarul de aprovizionare;
•Monitorizeaza si manageriaza livrarile furnizorilor
•ntocmeşte şi urmăreşte comenzile de aprovizionare import/export;
•Ofera solutii (alternative) pentru contractele aflate in derulare
•Analizează piaţa şi sistemul de livrare pentru evalua valabilitatea actuala şi viitoare a produselor
•Are responsabilitatea cautarii efective a produselor noi
•Pune la dispozitia departamentului de vanzari informatiile necesare referitoare la termenele de livrare si alte elemente specifice
•Colaboreaza cu departamentul de Marketing in ceea ce priveste introducerea de noi produse in gama

Beneficii:
•Pachet salarial atractiv
•Lucru in echipa tanara
•Telefon de serviciu

POWER ELECTRIC este o companie aflata pe piata romaneasca de lighting inca din 1994. Activitatile principale ale societatii sunt importul, productia si distributia de corpuri si surse de iluminat.

Expirat
Director Achizitii  -  Power Electric S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles