Publicat 05 Aug 2019 | Reactualizat 02 Sep 2019 | Expiră 05 Sep 2019

DIRECTOR ACHIZITII

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare (avantaj studii economice)
Cunostinte foarte bune de operare Excel (avantaj cunoastere programe ERP / BI)
Limba engleza avansat – nivel comercial (vorbit, scris, citit)

Descrierea jobului

Reprezinta firma in relatia cu furnizorii interni si externi
Analizeaza sortimentele d.p.d.v.: continut, sortiment, preturi, rotatie stocuri, cantitati pe depozit, lichidari stocuri, inlocuire sortimente, promotii
Negociaza contracte, preturi, conditii de livrare si transport, obtinerea diverselor certificate (de calitate, conformitate, etc.)
Cauta si selecteaza noi furnizori, verifica si analizeaza comparatiile de preturi
Realizează listarea si delistarea de produse, modificările de preturi ale produselor din sistem
Urmareste si implementeaza derularea contractelor: comanda, livrare, receptie, plati
Pastreaza legatura cu furnizorii in ceea ce priveste marfurile comandate, nelivrate sau cele cu erori de fabricatie, etc.
Asigura intocmirea situatiei achizitiilor (defalcata pe furnizori) si elaboreaza diverse rapoarte de specialitate;
Realizeaza analize de stoc, rapoarte de previzionare
Urmareste vanzarile si optimizeaza rotatia stocurilor

Beneficii:
Pachet salarial motivant
Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Portofoliul nostru de peste 10000 de produse distincte ne ajuta sa anticipam si sa intelegem cerintele pietei si impreuna sa optimizam standardul de viata. In noi gasiti o echipa puternica, motivata, profesionista, atenta la calitatea serviciilor adresata unui public larg.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

DIRECTOR ACHIZITII  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles