Digital Media Account Manager (Remote)

DIGITAL ATELIER STUDIO SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Te pricepi la planificarea campaniilor iar a face o prezentare pentru un plan tactic nu e ceva străîn?
Ai experiență în campanii PPC sau de media buying iar discuțiile cu clienții nu reprezintă o provocare?

Atunci jobul de mai jos este pentru ține:

Căutăm un manager de cont pentru digital media care să se alăture echipei noastre de client service și să participe la a schimbă viață businessurilor din România. Suntem o agenție cotată în Top 10 în topul Forbes al agențiilor digitale ce îmbină achiziția de media digitală cu campaniile de performance și social media, pentru a oferi servicii 360 digital media.
În acest rol, vei dezvolta și supraveghea strategiile de marketing digital ale clienților noștri pentru a te asigura că obiectivele lor sunt îndeplinite. De asemenea, vei acționa ca punct principal de contact între clienți și agentie.

Pentru a avea succes, ar trebui să fi capabil să implementezi strategii digitale complexe și detaliate într-un mod precis și în timp util. În cele din urmă, un digital account manager de top ar trebui să fie o persoană sociabilă, creativă, cu capacitatea de a interpreta nevoile digitale ale unui client.

Descrierea jobului

Responsabilitățile acestei pozitii includ:
* Discutarea nevoilor clienților prin desfășurarea de întâlniri fizice sau online pentru a-și contura obiectivele digitale.
* Dezvoltarea și implementarea unei strategii digitale pentru clienții alocați.
* Supravegherea prezenței online a clientului și identificarea zonelor de îmbunătățire.
* Analizarea eficientei strategiilor digitale prin urmărirea unor indicatori precum ratele de conversie ale clienților, cost per afisare și cost-pe-clic.
* Crearea și menținerea unor relații pozitive, pe termen lung, cu clienții pentru a construi încredere.
* Redactarea de rapoarte lunare sau săptămânale asupra performanței campaniilor de publicitate online.
* Acționezi ca punct de contact pentru clienți pentru a răspunde oricăror întrebări sau preocupări legate de managementul digital.
* Esti la curent cu industria digitală.

Cerințe pentru acest post:
* Cel puțin 3 ani de experiență ca manager de cont digital sau un rol similar.
* Cunoștințe excelente despre cele mai bune practici digitale, strategii de marketing și management al rețelelor sociale.
* Cunoașterea buna a instrumentelor de marketing digital, cum ar fi GTM, Google Analytics - certificarile sunt bine venite, si o cunoastere la nivel de indicatori principali si tactici pentru Google Ads, Facebook Ads, Native ads si serviciilor de Media Buying.
* Bune abilități de comunicare și interpersonale.
* Abilitatea de a lucra sub presiune și de a lucra independent într-un mediu cu ritm rapid.
* Abilități solide de organizare și de gestionare a timpului.
* De preferat: o certificare în digital marketing digital, o diplomă de licență în marketing, comunicare sau un domeniu conex.

Suntem o agenție cotată în Top 10 în topul Forbes al agențiilor digitale ce îmbină achiziția de media digitală cu campaniile de performance și social media, pentru a oferi servicii 360 digital media.

Publicat 18 Iul. 2022 Reactualizat 15 Aug. 2022 Expiră 17 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.