Digital Marketing Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 1000 EUR
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta in marketing digital de cel putin 3 ani
• Dedicat, pasionat de tot ceea ce inseamna Marketing on-line
• Abilitatea de a intelege obiectivele de business si marketing pentru a le putea integra in actiunile de marketing digital
• Abilitatea de a lucra cu proiecte diverse si capacitatea de a respecta deadlines
• Abilitatea de a gestiona sites, social media, online ads
• Abilitatea de a gestiona indicatorii de performanta in digital, raportarea acestora si interpretarea lor precum si traducerea lor in actiuni SMART de digital
• Preocupat de oportunitatile digitale, trenduri si noi tehnologii pentru cresterea audientei
• Limba engleza nivel avansat

Descrierea jobului

Planificarea si implementarea campaniilor de marketing cu scopul de a atinge obiectivele de business, marketing offline si marketing digital ale companiei
• Propune, planifica si implementeaza actiuni de marketing digital acoperind Facebook, Instagram, Youtube, Google, LinkedIn;
• Responsabil cu rapoartele privind rezultatele actiunilor implementate precum si indicatorii specifici fiecarui canal de comunicare cu propuneri de imbunatatire si plan de actiuni
• Gestioneaza relatia cu agentiile de digital: brief, optimizare indicatori, optimizari actiuni marketing digital ongoing;
• Responsabil cu planificarea si urmarirea bugetului de digital si optimizarea bugetelor alocate in acord cu obiectivele
• Gestioneaza paginile de Facebook si Instagram; pregateste planul de postari si urmareste atingerea obiectivelor de reach, engagement si interaction;
• Coordoneaza campanii de google AdWords, google search impreuna cu agentia de digital si urmareste realizarea obiectivelor propuse;
• Colaboreaza cu agentii de marketing pentru design materiale de implementat online, landing pages, site optimization, apps
• Integreaza campanii de marketing offline si actiunile de PR ale brandului in mediul digital;
• Propune actiuni tactice si promotii in mediul digital in functie de obiectivele de marketing;
• Actualizeaza continutul site-ului, inclusive imagini, informatii produse, articole blog, link-uri, dezvoltare grafica impreuna cu agentiile/resursele interne
• Responsabil cu propuneri privind strategia web, supervizare si propuneri imbunatatiri performanta shop online cu atentie la functionalitatea site-ului, cresterea traficului, durata vizitelor si conversia lor in achizitii, generare de continut relevant targetat.

Beneficii:
  • pachet salarial atractiv
  • bonuri de masa
  • bonus in functie de performanta
  • o echipa si un colectiv tanar, energic
  • o atmosfera placuta de lucru

Oasis Shopping-Center-Services face parte din grupul de investitii OASIS retail&development, o firma cu actionariat si capital german, activa pe piata din Romania din anul 2002 in domeniul investitiilor imobiliare iar din anul 2007 si in retail.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos