Publicat 13 Ian 2021 | Reactualizat 10 Feb 2021 | Expiră 13 Feb 2021

Digital Marketing Specialist cu accent pe video-content

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Facultate de marketing absolvită și master în producție media/jurnalism
  • Cunoștințe de editare video, cum ar fi Video Creator, Illustrator, Inshot sau alt program
  • Social media management cu accent pe TikTok, Instagram Reels, Youtube
  • Experiență pe copywriting
  • Experiență și cunoștințe în Google Ads
  • Ne dorim o persoană deschisă, în trend cu tot ce înseamnă digital și design interior, totodată creativă, cu idei proprii, în același timp focusat pe rezultat, pe finalizarea, implementarea ideilor.
  • Ne dorim un coechipier, care completează armonios echipa existentă
Reprezintă avantaj:
  • Experiență pe ecommerce reprezintă un real avantaj
  • Cunoștințe de Photoshop și/sau Lightroom e un plus
  • Orice curs de design interior, fotografie, deco sau ceva similar in domeniu creativ, este un mare avantaj

Descrierea jobului

  • Vine cu idei pentru video content si le implementeaza dupa aprobarea acestora
  • Organizează ședintele foto/video, filmează și editează pentru content online/social media
  • Creează conținut video și realizează postări regulate pe Tiktok, Instagram Reels, IGTV și Pinterest cu obiectivul de a crește pagina nou creată de TikTok și de a crește contul Youtube și Pinterest al companiei
  • Creează video conținut și slideshowuri pentru reclamă în mallurile în care suntem prezenți pe Digital Display
  • Realizează Google ADS, Facebook Ads, Instagram Ads, Pinterest Ads
  • Oferă spijin în implementarea tuturor campaniilor de marketing aflate în curs în cadrul departamentului
  • Oferă sprijin în implementarea și finalizarea proiectului de ecommerce- site nou
  • Creare de landing page pentru campanii
  • Redimensionare fotografii și urcarea acestora pe site