Publicat 03 Mar 2021 | Reactualizat 31 Mar 2021 | Expiră 03 Apr 2021

Digital Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ideal candidate :
You are a digital marketing specialist that wants to take things to the next level in a highly dynamic commercial corporate environment.
This position is best suited for professionals with 3 to 5 years of experience on the topics mentioned below.
You have really good project marketing skills which you want to put into use while managing the digital agenda for one of the most important automotive brands in Romania: Dacia & Renault.
Knowledge of basic web development methodologies (HTML, CSS, JavaScript), digital media planning, SEO, E-mail marketing, Google Stack (Google Ads, Google Analytics, Google Tag Manager) as well as the typical Microsoft pack (PowerPoint, Excel). Ideally you might have some social media knowledge.

Soft-skills requirements:

- Growth mindset, driven, self-motivated attitude;
- Good external resource management and coordination skills;
- Ability to put things into perspective, to weigh up the options, to assess all relevant information and, crucially, to anticipate the consequences;
- Ability to communicate effectively, comprehend and act efficiently on instructions;
- Ability to work independently with minimal direction;
- Creative, analytical and critical thinking;
- Willingness to learn and progress, initiative in self-development;
- Ability to work under pressure and time management.

Descrierea jobului

Part of the marketing department you will be managing a wide array of digital related topics based on internal strategy and with a customer centric approach. Manages agency peers in order to deliver campaigns and projects on time and on budget. We’re not getting bored over here.
While launching campaigns you will also follow their profitability, lead generation volume in the period after launch and in comparison, with similar periods throughout the year and previous years.
Following production/ implementation in terms of campaigns materials communication with the agency and technology providers.
Attention on details and good ability of working with contracts and budgets.
Keeps in the entire process of implementation the relationship with both internal and external parties involved in the process.

Să te alături Groupe Renault România înseamnă să faci parte dintr-o echipă de peste 18.000 de colegi alături de care îți poți pune amprenta pe oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Te aşteptăm în echipa noastră mobilă, conectată și autonomă să punem lumea în mișcare și să conturăm viitorul automobilului.

#MOVEOURWORLDFORWARD

Prin aplicarea la posturile disponibile, entitățile Renault Romania prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal furnizate prin CV, în scopul recrutării. Pentru informarea dvs. completă și transparentă, înainte de a aplica, vă rugăm să luați la cunoștință Politica de confidenţialitate privind protecţia datelor personale în scop de recrutare și selecție accesând link-ul: https://www.gruprenault.ro/politica-privind-cadrul-general-de-protectie-datelor-cu-caracter-personal-groupe-renault-romania

Expirat
Digital Manager  -  Groupe Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles