Digital Campaign Manager

OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

What we are looking for:

Digital marketing strategies are one of the main pillars for our company's success, so you will play a crucial role in achieving our business goals and objectives. We welcome candidates from diverse and interesting backgrounds, but we’ll appreciate it if you have the following:
  • BSc degree in Marketing, Advertising, or equivalent experience
  • At least 3 years’ experience as a Digital Campaign Manager (agency or in-house)
  • A proven track record in SEO/SEM and CRM software
  • Experience in implementing and optimizing campaigns
  • Solid knowledge of web analytics tools like Google Analytics
  • Hands-on experience with online marketing tools and practices
  • Strong analytical and project management skills

Descrierea jobului

  • Plan and coordinate online commercial campaigns using all necessary tools (e.g., Google Ad Manager, Facebook Ads Manager, LinkedIn Campaign Manager, etc.)
  • Monitor competition and gather data points / insights
  • Analyse web traffic metrics and suggest solutions to boost our web presence
  • Monitor SEO/SEM, marketing, and performance metrics
  • Interpret and present data in a clear and compelling way, using graphical representations and data visualisations
  • Build strong customer relationship through social media interaction
  • Keep up to date with our audience’s preferences and proactively suggest new campaigns
  • Stay up to date with digital campaign tools and best practices

Optical Investment Group este un grup de investitii care opereaza cea mai mare retea de optica medicala din Romania, formata din magazinele OPTIblu, OPTIPLAZA, O51. Cu o vechime de 17 ani pe piata, operam 103 magazine in Bucuresti si in marile orase din tara. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele. Suntem prezenți si în mediul online cu 2 magazine www.optiblu.ro și www.optiplaza.ro, cu aproape 8000 de produse disponibile în stoc.

In 2017, OPTIblu a obtinut certificatul “Marca numarul 1 In Romania pentru Calitate in domeniul optica medicala” si medalia QUDAL cu 5 stele pentru calitate. Certificarea a fost acordata in urma unui studiu efectuat pe piata din Romania, pe un esantion de 1200 de persoane, de catre compania elvetiana de cercetare ICERTIAS.

Echipa noastra se ocupa sa le ofere clientilor o experienta de neuitat, cu peste 600 de angajati, cu diverse specializari precum: medic oftalmolog, optometrist, optician si consultant de vanzari. Hai si tu in echipa noastra!

Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.