Publicat 11 Iul 2017 | Expiră 11 Aug 2017

Dezvoltator Ruby on Rails (Ror)

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ai cunoștințe de Ruby/RoR sau esti un programator bun si esti capabil sa absorbi repede un nou limbaj si framework?
Suntem în căutarea de dezvoltatori web si mobil pasionati de noi tehnologii, arhitecturi si proiecte.

Pe aceasta pozitie sunt bineveniti studenti din facultatile de profil care au incredere in capacitatea proprie de a fi un bun programator si , de asemenea, sunt capabili sa demonstreze acest lucru.

Limba engleza constituie un avantaj, dar se cer doar cunostinte la nivel minim IT.

Descrierea jobului

Locatie: Bucuresti , Sector 1, Calea Dorobantilor si Casa Presei Libere

Categorie : IT / Internet

Nivel : 0-3 ani experiență
Vei implementa functionalitatea in Rails 5 pe masura ce este proiectata.

Vei lucra la decuplarea frontend-backend si introducerea tehnologiei Facebook React pe frontend.
Vei învăța, dezvolta, integra si întreține aplicatii și sisteme de afaceri precum :

- API-uri “RESTful“ pentru aplicatii pe mobil

- promovare de produse virtuale ( descarcari, etc )

- sisteme de marketing

- sisteme de comerț electronic
Vei putea dobândi experiență sau aprofunda cunoștințele tale pe următoarele tehnologii :

- limbaje : Ruby, Javascript, Python, CSS, HTML

- framework-uri si librarii : Rails ( RoR ) , ReactJS, JQuery

- sisteme: Linux, Windows , OSX

- CSS3, SASS , Twitter Bootstrap , HAML

- Baze relationale si NoSQL : Postgresql, MS SQL, MongoDB , CouchDB

- SDLC și SCM : Git, Gitlab, Redmine, Jenkins

- altele: Capistrano, Bitcoin , Devise, Omniauth, HAML, Capybara
Oferta se va negocia în cadrul interviului in funcție de experiența relevantă.
Tinuta informala si relaxata.

Locatia este in Bucuresti, Sector 1, zona Stefan cel Mare, cu acces facil la rețeaua de transport și metrou.

Descrierea companiei

Startup.

Expirat
Dezvoltator Ruby on Rails (Ror)  -  Valorbit SRL