de ani Fără Frică...

Publicat 17 Sep 2008 | Expiră 18 Oct 2008

Designer web / HTML coder

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte foarte bune de:
- XHTML (tabless design constituie un avantaj)
- CSS
- grafica in Corel Draw, Ulead PhotoImpact/Adobe Photoshop, Adobe Flash

Cunostinte bune de :
- Javascript

Constituie avantaj cunoasterea la nivel de baza a limbajului de scripting Smarty.

Concepte de:
- comert electronic
- utilizabilitate
- marketing viral

Descrierea jobului

Designerul web are ca atributii:
- realizarea propunerilor grafice pentru client, impreuna cu specialistul de cont
- transpunerea propunerilor grafice in site static
- implementarea skinului pentru aplicatie prin integrarea codului de scripting adecvat.
- testarea cross-browser a skinurilor
- realizarea de grafica pentru site-urile deja implementate

Lucrul intr-un mediu lipsit de orice forma de birocratie.
Posibilitatea de a lucra remote (telelucru)
Program flexibil

Pachetul salarial se negociaza in urma interviului si include bonusuri oferite pentru respectarea deadline-urilor.

Expirat
Designer web / HTML coder  -  MERCA Business Solutions SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles