Designer Vestimentar

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii relevante in domeniu
- experienta in domeniu
- simt estetic dezvoltat
- creativitate
- intelegere a conceptului de retail
- abilitati de comunicare
- atentie la detalii

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- sa studieze permanent piata de moda
- sa propuna conceptul pentru colectia de sezon
- sa realizeze schite de haine, artistice si tehnice
- sa construiasca tipare
- sa supravegheze realizarea prototipului si sa stabileasca modificari pana la aprobarea pentru productie
- sa selecteze si sa propuna materiale si accesorii
- sa compare si sa analizeze ofertele furnizorilor
- sa contacteze si sa mentina legatura cu furnizorii pentru materialele necesare
- sa se documenteze cu privire la tendintele si evolutia modei si a cerintelor pe plan intern si extern

Beneficii:

- salariu atractiv, corelat cu nivelul de experienta
- locatie centrala, mediu de lucru placut
- posibilitatea de a lucra alaturi de o echipa tanara si ambitioasa
- posibilitatea de a-ti pune in practica ideile

Creativitatea, îndrãzneala, dinamismul, deschiderea, grijă pentru detalii, consecvenţa defineste MOJA în tot ceea ce face. MOJA înseamnã cã vom schimba tiparele şi ne vom dezvolta în continuare pentru a oferi serviciile de calitate de care clientul are nevoie, inovaţie şi transparenţã.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos