Publicat 26 Nov 2018 | Reactualizat 16 Dec 2018 | Expiră 26 Dec 2018

DESIGNER GRAFICA

1 post

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba un pachet de cunostinte complex si o experienta solida in Photoshop, Adobe Illustrator sau CorelDRAW, si sa fie familiarizat cu domeniul de Web si Graphic Design (cu accent pe grafica publicitara online);

Noul nostru coleg/colega va avea urmatoarele responsabilitati:
- abilitati de prelucrare a imaginilor foto, de corectie culoare, decupare, adaptare la scara;
- originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
- un bun simt artistic cu notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
- cunostinte de baza in Social Media, Publicitate online, Digital Marketing;
- constituie un avantaj experienta la nivel mediu in prelucrari video pentru YouTube, cat si unul din programele: VideoStudio X10.5, Power Director 16, Pinnacle Studio 21, Premiere Elements 15, Premiere PRO CC.
- Portofoliu obligatoriu.

De asemeni, candidatul ideal este de preferat sa fie o persoana dornica de dezvoltare profesionala si sa aiba capacitatea de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

Job-ul presupune urmatoarele activitati zilnice, dar nu numai:

- realizarea graficii web & social media (bannere pentru publicitate in online, google adwords & facebook ads – display, remarketing; layout newslettere, cataloage digitale, etc.);
- grafica pentru promotii zilnice de produse
- email marketing (push notifications)
- prelucrarea fotografiilor de produs
- crearea design-ului grafic (creativitate, pasiune pentru atentie la detalii);
- prelucrarea si redimensionarea de layout-uri conform dimensiunilor necesare;
- conceperea de elemente statice sau animate pentru newslettere, bannere si campanii de marketing;
- realizarea de concept, branding si elemente de identitate vizuala;
- prelucrarea si ajunstarea fotografiilor pentru design promotional;
- adaugarea de poze optimizate pe site urile noastre din interfata de administrare;
- crearea si imbunatatirea permanenta a imaginii noastre in mediul online;

We are a fast growing lead generation company with headquarters in Bucharest and a portfolio of international clients, having earned a good reputation within the industries we are working in.

DESIGNER GRAFICA  -  EXTREMOO MARKETING SRL