Designer de produs - Mobilier

Atelier Experimental S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniu. ( Design interior | Arhitectura | Design de produs ).
  • Experienta in productia pieselor de mobilier.
  • Experienta in design interior.
  • Cunoasterea materialelor / cunoasterea proceselor tehnologice de prelucrare a acestora.
  • Cunostinte avansate in: ( De preferat Rhinoceros ) | 3DS Max, Vray | AutoCad | SketchUp | Microsoft Office | Adobe InDesign / Illustrator / Photoshop.
  • Cunostinte de grafica avansate.
  • Portofoliu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Dezvoltarea conceptelor.
  • Realizarea conceptului 3D si a randarilor de prezentare.
  • Stabilirea proceselor tehnologice de productie cat si eficientizarea acestora astfel incat produsul sa fie fezabin in piata.
  • Calcularea costurilor de productie.
  • Realizarea desenelor de executie.
  • Fabricarea produsului ( Prototipul )
  • Realizarea imaginilor de prezentare a produselor ( Randari 3D ).
  • Realizarea cataloagelor de prezentare in vederea comercializarii acestora.
Beneficii:
  • Salariu motivant in functie de performante.
  • Oportunitate de dezvoltare.
  • Statie grafica personala.
  • Telefon de serviciu.

Descrierea companiei

Producator de mobilier premium!

Publicat 23 Sept. 2022 Reactualizat 23 Oct. 2022 Expiră 23 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.