Publicat 19 Mai 2017 | Expiră 19 Iun 2017

DESIGNER / CONSULTANT VANZARI - pardoseli si usi

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Candidatul ideal: designer, serios, organizat, dinamic, cu experienta in vanzarea catre clientii finali de produse de amenajari interioare (mocheta, covor pvc, parchet, usi).

Descrierea jobului

Descriere Job:
- program normal 8 ore / 5 zile pe saptamana + ore suplimentare in cazuri exceptionale platite separat.
- salariu atractiv, bonuri de masa + bonusuri

Cerinte obligatorii :
• Experienta in vanzari catre beneficiari finali: minimum 3 ani;
• Cunostinte operare PC;
• Portofoliu de clienti – avantaj.

Responsabilitati:
- consilierea clientilor in alegerea produselor in domeniul amenajarilor interioare (mocheta, covor pvc, parchet, usi).
- Monitorizarea activitatii de vanzări (înregistrarea tuturor telefoanelor, mail-urilor, redactarea discutiilor, a cererilor de oferta primite, a ofertelor trimise);
- Contactarea potentialilor clienti si trimiterea de prospecte catre acestia pe mail, urmarirea evolutiei fiecarui client contactat;
- Intretinerea relatiei comerciale cu noii clienti, dar si cu cei existenti;
- Intocmirea si respectarea formularisticii, metodologiei si procedurii de vanzare la nivel de companie;
- Organizarea datelor (preturi, materiale folosite, greutati/piesa termenele de livrare a produselor);
- Efectuarea calculatiilor;
- Redactarea ofertelor;
- Pastrarea legaturii si informarea clientului in legatura cu stadiile realizarii produselor sau serviciilor comandate si problemele aparute;
- Urmarirea derularii diverselor proiecte;
- Intocmirea, organizarea, indosarierea si arhivarea documentelor, pe client, în dosare comerciale.

Beneficii:
PRED SMY SRL ofera pentru ocupantul acestui post conditii atragatoare de salarizare, precum si posibilitati de dezvoltare continua a carierei si de pregatire profesionala.

PRED SMY SRL, este o companie de top pe piata din Timisoara cu o experienta vasta în vanzarea si montarea
produselor de amenajări interioare: mochetă, covor PVC, parchet, usi.
Pentru mai multe detalii vizitati pagina noastra de web: www.predsmy.ro.

DESIGNER / CONSULTANT VANZARI - pardoseli si usi  -  SC PRED SMY SRL