de ani Fără Frică...

Publicat 08 Aug 2006 | Reactualizat 06 Sep 2006 | Expiră 08 Sep 2006

Design Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Educaţie:
Studii de baza: superioare de specialitate – arhitectura sau constructii civile
Studii de specialitate: proiectare, cursuri de specialitate in domeniu

-Experienţa:

Minim 1 an experienta pe un post similar, min 5 ani experienta proiectare

-Cunostinte:

AllPlan Nemetsceck
Programe de calcul
PC: editor de texte, calcul tabelar;

*Abilitaţi:

Abilitati de comunicare
Planificare si anticipare
Abilitati organizatorice
Putere de convingere
Spirit de initiativa, creativitate, simt de raspundere;
Tact, precizie, acuratete in rezolvarea si delegarea sarcinilor

Descrierea jobului

*Responsabilitati de baza

-Coordoneaza activitatea de proiectare si verificare pentru proiectele proprii si ale colaboratorilor;
-Planifica activitatea de proiectare in conformitate cu bugetul si programarea stabilita de Project Management;
-Intocmeste bugetul departamentului Proiectare si raspunde de respectarea acestuia;
-Evalueaza si selectioneaza furnizori de servicii de proiectare;
-Asigura dezvoltarea de noi produse, in conformitate cu strategia de marketing a Companiei.
-Distribuie şi urmăreşte programarea şi reprogramarea lucrărilor specifice departamentului
-Analizează întârzierile, reprogramează şi realocă proiectele pentru recuperarea întârzierilor
-Acţionează pentru eliminarea blocajelor în relaţiile cu furnizorii şi clienţii interni şi externi
-Se preocupă constant pentru obţinerea şi difuzarea de informaţii şi noutăţi specifice departamentului (normative, reglementări, tehnologii etc)
-Coordonează atât activitatea proiectantilor angajati, cât şi cea a tertilor ce au contracte de prestări servicii cu compania
-Elaboreaza proiectele in conformitate cu legislaţia si normativele in vigoare, soluţiile propuse bazându-se si pe criterii economice de eficienta si eficacitate;
-Urmăreşte propriile lucrări, specifice departamentului, evoluţia si încadrarea in timp a acestora;
-Asigura asistenta si consultanta Directorului Constructii si Inginerului Sef pe parcursul construirii obiectivului proiectat si pentru fazele determinante, urmărind conformitatea realizării construcţiei cu documentaţia de proiectare;
-Respecta prevederile aplicabile ale documentelor Sistemului de Management al Calitatii si Mediului;
-Respecta prevederile aplicabile ale Regulamentului de Organizare si Funcţionare.

*Resurse umane

-Participa la procesul apreciere a performantelor proprii
-Participa la procesul de apreciere a performantelor angajatilor din subordine si a tertilor pe care ii coordoneaza
-Participa la procesul de recrutare si selectie in cazul existentei unui post vacant in cadrul departamentului
-Elaborează pachetul salarial, propune premieri, penalizări, specializări şi alte forme de penalizare/recompensare pentru angajatii din subordine si tertii pe care ii coordoneaza
-Urmareste si corecteaza modul in care sunt repartizate subordonatilor resursele disponibile (masini, calculatoare, telefoane, acces la internet, etc.)
-Participa la analiza muncii pentru posturile din subordine, elaboreaza sub indrumarea unui specialist resurse umane fisa postului pentru pozitiile din subordine
-Participa la elaborarea planului de cariera pentru angajatii din subordine

*Legal autoritate

-Respecta legislaţia romana in vigoare corelata cu responsabilitatile postului.
-Respecta normele de protecţia muncii si PSI aplicabile

*Alte activitatii

-Indeplineste si alte activitatii ce pot fi delegate ocazional de către Directorul General in limita competentelor angajatului.

In numele clientului nostru, una din principalele companii de constructii din Romania, recrutam pentru pozitia:
Director Departament Proiectare.

Expirat
Design Manager  -  Barnett McCall Recruitment

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles