Publicat 14 Mai 2010 | Reactualizat 14 Iun 2010 | Expiră 15 Iun 2010

Design Approval

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta in utilizarea programelor de proiectare software (Autocad si similare)
- Proiectant instalatii sub presiune (conducte, boilere, cazane)
- Experienta in domeniu minim 15 ani
- Absolvent facultate tehnica (mecanica, sudura, metalurgie si fizica)

Descrierea jobului

- Verifica documentatia tehnica cu privire la proiectarea si procedurile folosite in fabricatie
- verifica documentele persoanelor desemnate sa execute imbinarile permanente ale echipamentelor sub presiune precum si cele ale persoanelor care efectueaza incercarile nedistructive
- Mentine interfata cu clientul
- Completeza si stocheaza toate datele pentru proiectele verificate, de la inspectia initiala pana la acceptarea finala a produsului
- Dispune efectuarea examinarilor corespunzatoare si incercarile necesare pentru a stabili daca solutiile adoptate de producator satisfac cerintele Directivei 97/23/EC
-Aproba procedurile pentru imbinarile permanente ale pieselor componente ale echipamentelor.

Grupul internaţional TÜV Austria, înfiintat în anul 1872, este o organizaţie care activează în domeniul inspectiei, certificarii, instruirii si siguranţei tehnice, având sediul central în Viena.
Compania este prezentă şi în România prin intermediul serviciilor oferite în domeniul certificării sistemelor de management, a persoanelor şi produselor, organizarea de activităţi de instruire, testări şi inspecţii ale echipamentelor sub presiune, cazanelor, echipamentelor de ridicare, materialelor de sudare, technologiei medicale şi de mediu telecomunicaţiilor şi tehnologiei auto.
Mai multe detalii la www.tuv-austria.ro

Expirat
Design Approval  -  TUV Austria Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles