Dermoconsultant (Beauty Advisor) - Bucuresti, Cluj, Iasi

Adecco Romania 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Adecco Romania recruteaza Dermoconsultant (Beauty Advisor) pentru clientul sau, lider in industria produselor cosmetice.

Esti candidata/ul ideal/a pentru noi daca:
  • Iti plac produsele cosmetice si cele de ingrijire personala;
  • Esti o persoana organizata si atenta la detalii;
  • Ai abilitati bune de comunicare;
  • Dai dovada de usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale si ai o atitudine pozitiva;
  • Spirit de organizare si capacitatea de automotivare.

Ce ai de facut:
  • Promovezi produsele din portofoliu, prezentandu-le beneficiile si rezultatele;
  • Oferi consultanta adecvata si solutii potrivite nevoilor fiecarui consummator;
  • Vei efectua sedintele de dermo-analiza, iar in urma rezultatelor obtinute vei consilia clientii finali privind diversele caracteristicii ale pielii si vei recomanda gama adecvata de produse;
  • Vei mentine expunerea produselor din portofoliu in rafturi conform strategiilor si indicatiilor brandului;
  • Vei verifica, periodic, produsele dermato-cosmetice existente in gestiune (calitate, aspect exterior, valabilitate etc.);
  • Vei mentine legatura cu personalul responsabil din cadrul locatiilor in care se desfasoara activitatea;
  • Vei Implementa campaniile promotionale si aplica instructiunile cu privire la distribuirea de materiale promotionale.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 5 Sept. 2022 Reactualizat 3 Oct. 2022 Expiră 5 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.