Publicat 21 Nov 2018 | Reactualizat 12 Dec 2018 | Expiră 21 Dec 2018

Deputy Shift Leader (Adjunct Sef Tura)

1 post

Candidatul ideal

Pentru facilitatile de producţie din Lehliu, in cadrul fabricii de Extractie ulei, cautam o persoana dinamica si dedicata care sa ocupe pozitia de Deputy Shift Leader (Sef de Tura Adjunct).

Obiectivul principal - exploatarea instalatiilor de productie, in vederea obtinerii de ulei brut din seminte oleaginoase, conform standardelor de calitate ale sortimentelor.

Cerinte:

  • Studii de baza: medii finalizate
  • Studii de specialitate: curs calificare operator la fabricarea uleiurilor vegetale constituie avantaj
  • Experienta relevanta: minimum 3 ani intr-o sectie de productie
  • Persoana logica, cu bune abilitati tehnice
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
  • Bun organizator al activitatii proprii si a personalului din subordine
  • Disponibilitate pentru a face naveta (daca este cazul) si pentru a lucra in ture

Descrierea jobului

  • Urmareste imbunatatirea metodelor de fabricatie si a calitatii in executie
  • Asigura conditiile materiale si tehnico-organizatorice necesare realizarii programului de productie
  • Participa la elaborarea instructiunilor, a procedurilor de lucru referitoare la activitatea secitie si urmareste aplicarea si respectarea acestora
  • Elaboreaza si implementeaza Regulamentul de Functionare
  • Urmareste procesele verbale din fisele tehnologice si stabileste masuri corective in cazul constatarii unor neconformitati
  • Intocmeste graficul de lucru, planificarea concediilor pentru personalul instalatiei
  • Impreuna cu seful de mentenanta participa la activitati de mentenanta preventiva si corectiva
  • Instruieste si urmareste respectarea normelor de securitate in munca si ale situatiilor de urgenta

Bunge Romania este unul din jucătorii cei mai importanți din sectorul agricol pentru procesarea și comercializarea semințelor oleaginoase. Compania este lider de piață de necontestat în piața uleiului îmbuteliat și are cea mai bună acoperire națională.

Cu sediul în București, Bunge România își derulează activitățile operaționale prin:
- 2 fabrici de procesare amplasate în Buzău și Lehliu,
- 2 silozuri proprii în Iași și Traian, județul Brăila,
- silozuri terțe pe întreg teritoriul țării
- terminale maritime de export/import în portul Constanța.

Mai multe informatii pot fi gasite pe site-ul nostru www.bunge-romania.ro

Deputy Shift Leader (Adjunct Sef Tura)  -  Bune Romania