Publicat 20 Apr 2019 | Reactualizat 20 Mai 2019 | Expiră 21 Mai 2019

Dentist ortodont Franta

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam un medic dentist ortodont pentru partenerul nostru, detinator al unui cabinet dentar in Franta.

Cerinte:

- Diploma de licenta de medic dentist + Certificat de specialist in Ortodontie si Ortopedie dento-faciala
- Nivel de cunoastere a limbii franceze: B2

Descrierea jobului

Conditii de munca:

  • acumulare de experienta si cunostinte lucrand impreuna cu alti chirurgi dentisti, ceea ce poate servi pentru a se lansa mai tarziu pe cont propriu. Se lucreaza intr-un cabinet din orasul Limoges. Orasul, cunoscut pentru portelanurile sale decorate se afla la 2,5 ore de ocean, 30 min de munte si parcuri naturale, in partea de centru- sud-vest a Frantei,
  • contract de munca pe perioada nedeterminata,
  • timp de lucru: 35h/saptamana (2 zile libere pe saptamana: duminica si miercuri sau in week-end) cu posibilitatea de a lucra mai multe ore, la cerere,
  • salariul: este calculat in functie de cifra de afaceri realizata.
    • Salar minim garantat: 4000 euro brut pe luna.
    • Salar mediu in cabinet : 5500-6600 brut pe luna.
  • 25 de zile de concediu pe an,
  • contract de drept francez.
Cazare:
  • se asigura timp de 3 luni o chirie intr-un apartament complet mobilat si utilat, in apropierea cabinetului (650 euro/luna, din care angajatului i se retine o treime, aprox. 225 euro/luna)

Recrutarea se face prin intermediul Europa Ressources Nord Vest, o agentie de plasare a fortei de munca in strainatate, inregistrata la Inspectoratul Teritorial de Munca Satu Mare.

Europa Ressources Nord Vest:

  • ofera sprijin in vederea demersurilor administrative si înscrierea in "Ordre national des chirurgiens dentistes"
  • asigura transportul candidatului din Romania in Franta,
  • asigura semnarea unui contract de munca francez in limba romana, inaintea plecarii din tara,
  • nu percepe comisioane.

Expirat

Dentist ortodont Franta  -  Europa Ressources Nord Vest

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles