de ani Fără Frică...

Publicat 28 Oct 2019 | Expiră 28 Nov 2019

Demand / Supply Planner

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal va indeplini urmatoarele cerințe specifice:

Minim 3 ani de experiență într-un rol de demand/supply, planning/forecasting, S&OP;
Cunoştinţe avansate de MS Excel, sistem ERP;
Cunoștințe matematice și statistice;
Simt analitic foarte dezvoltat, obisnuit sa lucreze cu termene scurte, medii si lungi; a privi in viitor este o obisnuinta, a lucra cu estimari si planuri de rezerva este o normalitate;
Capacitatea de a fi multitasking într-un mediu dinamic;
Foarte bune abilităţi de comunicare, gândire analitică si atentie la detalii;
Persoana disciplinata si conştiincioasă, cu o atiutudine orientată către client;
Capacitatea de a-si impune punctul de vedere bazat pe argumente si solutii;
Persoana care isi intelege si exercita rolul de control al timpului, incorporeaza constrangerile in planificare si are flexibilitatea de a adapta planificarea in functie de informatii si conditionalitati.

Descrierea jobului

Responsabilitățile principale sunt:

Planifică fluxurile de stoc si se incadrează în parametrii stabiliți de timp, eficiență, costuri, şi reactie față de client;
Monitorizează procesele de planificare și gestionare a cererii pentru produsele noi și existente;
Propune și implementează soluțiile pentru a îmbunătăți acuratețea forecastului;
Elaborează și execută planurile de cerere a produselor pentru a atinge obiectivele organizației.
Acorda sprijin în elaborarea forecastului privind cererea sezonieră și anticipeaza reacția clienților la promoții și reduceri;
Urmăreşte atingerea indicatorilor de performanță stabilițî ca target si caută soluțiile optime
Elaborează prognozele privind cererea bazate pe modelele cererii și tendințele afacerii;
Lucrează cu echipa de vânzări și managementul lanțului de aprovizionare pentru a îmbunătăți precizia previziunilor;
Comunică estimari si efecte catre managementul companiei;
Monitorizează si raporteaza schimbarile importante in forecast, bugete, parametrii urmariti, tiparele de executie, riscurile aparute;
Menține planul de solicitare pentru a asigura eficiența costurilor și pentru a satisface cerințele clienților;
Asistă activitățile de evaluare și de atenuare a riscurilor;
Actualizează echipa de vânzări cu privire la disponibilitățile produselor;
Menține nivelele de inventar pe baza cerințelor viitoare ale clienților;
Rezolvă problemele legate de cerere în timp util;
Menține procesele și sistemele de planificare a cererii pentru a îmbunătăți precizia forecastului;
Identifică domeniile de îmbunătățire și recomandați planurile de acțiune.

Policolor – Orgachim este liderul regional în domeniul tehnologiei vopselelor şi lacurilor, în zona Sud-Est Europeană, este producător şi furnizor de soluţii complete atât pentru piaţa bunurilor de larg consum, cât şi pentru cea industrială şi auto.
Din 1965 aducem culoare în casele oamenilor şi în mediul înconjurător, ne utilizăm creativitatea, dezvoltăm tehnologiile, producţia şi serviciile în concordanţă cu cerinţelor clienţilor şi partenerilor noştri. Succesul lor este şi succesul nostru.

Reputația noastră se bazează si pe potențialul uman și pe talentele pe care le atragem în cadrul organizației. Recrutarea, gestionarea și retenția celor mai buni oameni sunt întotdeauna o prioritate.
Veți lucra cu oameni extraordinari și vi se vor oferi experiențele și pregătirea de care aveți nevoie pentru a va atinge potențialul maxim și scopurile profesionale și personale.

Expirat
Demand / Supply Planner  -  POLICOLOR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles