Declarant vamal

ECS LOGISTICS SRL - 6 poziții

Candidatul Ideal

Sunteti o persoana atenta la detalii, cu abilitati bune de organizare si planificare?
S-ar putea sa fiti noul nostru Declarant Vamal!

Cerinte:
• Studii medii sau superioare;
• Cunoştinţe operare PC, pachet Office (Word, Excel);
• Limba engleza nivel conversational;
• Seriozitate și responsabilitate;
• Abilitati bune de comunicare si relationare;
• Permis conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Intocmire si depunere declaratii vamale de export/import/tranzit
• Verificarea, corectarea si pregatirea documentelor pentru operatiunile vamale
• Arhivarea documentelor vamale conform legislației in vigoare

Compania noastra in calitate Comisionar in Vama va poate oferi cele mai bune servicii din punct de vedere vamal in: Galati, Giurgiulesti, Braila, Constanta, Agigea, Mangalia, Dornesti, Isaccea, Zona Libera Galati-Braila. Personalul firmei noastre are o vasta experienta in domeniu vamal, in special cu privire la produsele energetice si agrigole.
Publicat 6 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos