Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Declarant Vamal

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in domeniu;
O foarte buna cunoastere a reglementarilor vamale in vigoare;
Abilitati de lucru in echipa, atitudine proactiva;
Capacitate de a lucra cu termene limita;
Cunostinte temeinice de operare pe PC (Excel, Word).

Descrierea jobului

Intocmire declaratiile vamale si documente specifice necesare indeplinirii formalitatilor vamale, cu respectarea stricta a reglementarilor vamale in vigoare;
Intocmire set de documente necesar vamuirii, precum si seturile de documente destinate clientilor, arhivarii interne si Departamentului de Contabilitate;
Asigurarea unei comunicari eficiente cu personalul din cadrul celorlalte departamente ale companiei in legatura cu desfasurarea si finalizarea procesului de vamuire, furnizand informatii despre orice problema aparuta;
Colaboreaza cu personalul insarcinat cu evidenta bunurilor in Registrul Vamal de Import, in scopul asigurarii corectitudinii inregistrarilor.
Gestioneaza relatia cu clientii in legatura cu informatiile necesare intocmirii formalitatilor vamale, cu scopul asigurarii corectitudinii si celeritatii procesului de vamuire, precum si evitarii oricaror potentiale sanctiuni pentru abateri de la reglementarile vamale;
Obtine liberul de vama in termenele stabilite in scopul desfasurarii fluide a activitatii companiei;
Gestioneaza arhivarea si pastrarea in bune conditii a tuturor documentelor cu care lucreaza zi de zi;
Stabileste si mentine bune relatii profesionale cu clientii si cu autoritatile vamale.Beneficii Oferite:
Mediu de lucru intr-o echipa, colectiv, companie solida
Salariu competitiv;
Bonusuri suplimentare in functie de performante;

Yusen Logistics (who acquired Tibbett Logistics) was established in 1955 and has a network linking Japan, the Americas, Europe, East Asia and South Asia & Oceania, and operates more than 550 distribution centers in 44 countries and regions with over 24,700 employees worldwide.

The foundation of the business consists of services such as International Freight Forwarding (by air or ocean), Contract Logistics (such as Warehousing), and Transportation (such as trucking).

These services can act as standalone products or as part of our broader offering as a supply chain provider.

With the core supply chain elements in place, Yusen Logistics designs, implements, and manages supply chains specific to global industry markets, or, bespoke solutions for more complex transportation models.

As a service provider, Yusen Logistics manages these elements with a focus on developing strong relationships with its customers to ensure long-term success for their transportation program

Expirat
Declarant Vamal  -  YUSEN LOGISTICS (ROMANIA)

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles