Declarant vamal - Port Constanta Nord

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienţă pe un post de declarant vamal - minimum 3 ani;
  • Cunoştinte solide în domeniul formalităţilor vamale;
  • Absolvent minimum studii medii (bacalaureat) - obligatoriu;
  • Utilizare PC - nivel avansat;
  • Utilizare pachet Office (Word, Excel) - nivel avansat;
  • Cunoștințe limbă engleză - nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B - experienţă de condus de minimum 1 an;
  • Persoană dinamică și responsabilă;
  • Dorinţă de dezvoltare în domeniul formalităţilor vamale.

Descrierea jobului

Responsabilităţi
  • Depunerea declaraţiilor vamale la biroul vamal pe lângă care îşi desfăşoară activitatea, prin respectarea cu stricteţe a reglementărilor vamale în vigoare;
  • Evidenţa operaţiunilor derulate în mod identic cu evidenţa biroului vamal pe lângă care funcţionează;
  • Participarea la controlul fizic al mărfurilor la cererea autorităţilor vamale şi susţinerea declarațiilor vamale în faţa acestora;
  • Coordonarea, planificarea şi supervizarea activităţilor desfăşurate în cadrul structurii repartizate;
  • Participarea la elaborarea, implementarea şi actualizarea strategiilor şi politicilor specifice activităţii în conformitate cu politicile companiei;
  • Stabilirea atribuţiilor, evaluarea personalului din subordine potrivit procedurilor interne, precum si monitorizarea dezvoltării competenţelor profesionale ale salariaţilor din subordine;Reprezintă Biroul în relaţia cu managementul.
Beneficii
  • Oportunitați de dezvoltare în domeniul formalităţilor vamale;
  • Acces la training-uri – în funcţie de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Bonus performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Evenimente dedicate angajaţilor;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker.

La DB Schenker faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

Cu peste 76.000 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze.

Publicat 30 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 30 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos