Declarant vamal Otopeni

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte eliminatorii:
  • Fara experienta
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunostinte de operare PC
  • Persoana dinamica, responsabila, cu abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

  • Raspunde de operatiunile vamale import/export;
  • Gestioneaza relatia cu autoritatile in legatura cu operatiunile vamale;
  • Furnizeaza solutii corecte si la timp pt activitatile vamale;Pregateste, proceseaza si intocmeste declaratiile vamale, precum si toate documentele necesare operatiunilor de import/export pentru bunurile transportate in reteaua de transport aerian sau rutier a companiei
  • Intocmeste lunar declaratiile Intrastat
  • Realizeaza analize si rapoarte solicitate de catre conducerea companiei
  • Mentine legatura cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de import/export

Se ofera:
  • Salariu atractiv
  • Bonuri de masa
  • Asigurare medicala private

Facand parte dintr-un concern austriac specializat in servicii logistice integrate, firma noastra ofera servicii complete de transport intern si international de marfuri, asigurand si servicii de depozitare si comisionare vamala, prin adaptarea conceptelor logistice conform necesitatilor clientilor.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos