Declarant vamal - Halmeu/Satu Mare

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii (bacalaureat) - obligatoriu;
  • Experiența pe un post similar sau în domeniul Transporturilor/ Logisticii - reprezintă un avantaj;
  • Utilizare pachet Office (Word, Excel) - nivel mediu;
  • Utilizare PC - nivel avansat;
  • Posesor carnet categoria B - reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de limbă ucraineană, rusă sau sarbă, nivel mediu conversațional – reprezintă un avantaj;
  • Persoană dinamică și responsabilă;
  • Dorința de dezvoltare în domeniul Vamal;
  • Disponibilitate de lucru în ture - 12/24 și 12/48 - (inclusiv pe perioada sărbătorilor) în Halmeu, Satu Mare.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Întocmește documente vamale de tranzit, import şi export;
  • Efectuează controlul documentelor în vederea verificării operațiunilor de comisionare vamală;
  • Susține declarațiile vamale în față autorităților;
  • Ține evidența operativă a lucrărilor efectuate;
  • Raportează clienților mărfurile depozitate, garanții etc.

Beneficii
  • Tichete de masă;
  • Bonus performanță – în funcție de politicile companiei;
  • Decontare transport;
  • Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
  • Abonamente Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker;
  • Evenimente dedicate angajaților.

La DB Schenker faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

Cu peste 74.000 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze.

Publicat 11 nov. 2021 Reactualizat 9 dec. 2021 Expiră 11 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos