Publicat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Declarant vamal (customs declarant, comisionar vamal)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Locatia: vama Targuri si expozitii - str. Valea Cascadelor Bucuresti

Good customs & operational knowledge
Teamwork attitude and flexibility
PC/IT skills
English language skills are an advantage
Very good knowledge of customs legislation.

Descrierea jobului

- Perform the customs clearance procedures for import, export and transit documents according to applicable Customs laws
- Ensure customs operational activities reach business and service objective levels
- Sort, capture, control and monitoring of Customs controlled documents
- Legal compliance with customs regulations
- Inventory control to demonstrate customs compliance
- Ensure accuracy of capturing billing data for customs services charges
- Feedback on customer or customs satisfaction.

Descrierea companiei

Comisionar vamal in Vama Targuri si Expozitii
Prin aplicarea cu CV-ul tau la acest job esti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Numai candidatii eligibili vor fi invitati la interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Expirat
Declarant vamal (customs declarant, comisionar vamal)  -  DHL International Romania SRL