Publicat 29 Mar 2019 | Reactualizat 26 Apr 2019 | Expiră 29 Apr 2019

Declarant Vamal Buzau

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta minim 6 luni ca declarant vamal - de preferat;
Utilizarea PC-ului la nivel mediu si cunoasterea pachetului Microsoft Office la nivel avansat;
Cursurile de pregatire declarant vamal constituie un avantaj;
Persoana dinamica, dornica de a invata si responsabila.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Intocmeste declaratii vamale import, export şi tranzit;
Respecta procedurile administrative si legile vamale in realizarea declaratiilor vamale;
Mentine legatura cu clientii pentru instructiuni ce privesc formalitatile vamale;
Efectuaza controlul documentelor in vederea verificarii operatiunilor de comisionare vamala;
Sustine declaratiile vamale in fata autoritatilor;
Reprezinta compania in relatiile cu partenerii de afaceri in activitatea de comisionarea vamala.

Beneficii:
Tichete de masa;
Acces la traininguri – in funcție de aplicabilitatea in activitatile zilnice;
Abonamente Bookster;
Pachet - discount la furnizorii Schenker;
Bonus performanta – in functie de politicile companiei;
Evenimente dedicate angajatilor.

Descrierea companiei

Despre DB Schenker
DB Schenker este furnizorul global de servicii logistice, cu peste 72,000 de angajaţi în 2,000 de locaţii. Cu 4 sucursale, peste 60 de puncte de lucru în toate regiunile ţării şi peste 1,100 de angajaţi în România, compania noastră este lider de piată în industia de transport și logistică.

Echipa DB Schenker
Succesul nostru este datorat unei echipe bine pregătite de specialiști, motivați să își depășească limitele și să livreze cele mai bune soluții partenerilor noștri. De aceea, suntem determinați să le oferim un mediu de lucru excelent și un pachet de beneficii diversificat – care cuprinde training-uri, oportunități de dezvoltare profesională, abonament la sală, abonament Bookster și alte beneficii motivante.

Alătură-te echipei DB Schenker și vei face parte dintr-o rețea logistică globală care conectează cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți va permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural și te va încuraja să îți aduci contribuția la succesul echipei și să faci o diferență.

Expirat
Declarant Vamal Buzau  -  DB Schenker Logistics Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles