Data Engineer

Vodafone Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Viitorul nostru coleg va fi responsabil de disponibilitatea, relevanta si integritatea datelor expuse in mediile de BI in scop de raportare si analiza. De asemenea, in colaborare cu departamentul IT, va participa la proiectele transformationale de evolutie a mediilor si instrumentelor de BI, inclusiv de integrarea noilor surse (sisteme) operationale destinate clientilor externi.
Ne dorim ca cel ce ni se alatura sa aiba cunostinte de BI/Reporting tools: SQL, SAS Enterprise Guide, QlikView/Qlik Sense.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Sprijina D&A - Data Management and Engineering prin participarea la proiecte, programe si initiative de raportare in care echipa este implicata;
  • Asigura sursele de date pentru producerea rapoartelor si analizelor, cu accent pe alinierea definitiilor, integrarea intregului portofoliu in structuri unitare de date (inclusiv fix) si defragmentarea / alinierea rapoartelor si surselor de date;
  • Colaboreaza permanent cu departamentul IT in toate proiectele cu impact in datawarehouse, inclusiv programe transformationale;
  • Ofera consultanta in vederea identificarii surselor corecte si relevante pentru dezvoltarea de noi rapoarte pentru clientii externi;
  • Participa la activitatile si proiectele departamentului D&A in conformitate cu alocarile de resurse facute de catre managementul departamentului;
  • Stabilește, împreună cu managerul direct, obiectivele individuale și/sau de grup, atât cele profesionale, cât și cele de dezvoltare personală și le inserează în sistemul online specific al angajatorului.

Vodafone România este unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii de telecomunicații și tehnologie din lume, cu o vastă experiență în comunicații și Internet of Things, precum și în promovarea serviciilor financiare mobile și transformarea digitală pe piețele emergente.
La Vodafone, credem că oportunitățile și promisiunile unui viitor digital mai bun ar trebui să fie accesibile tuturor și ne asigurăm că cei mai vulnerabili nu sunt lăsați în urmă în călătoria către acel viitor. Prin intermediul tehnologiei noastre, lucram pentru a elimina diferențele existente și pentru a ajuta oamenii să contribuie în mod egal și pe deplin la societate.
De ce Vodafone?

  • Suntem certificați Top Employer pentru al treilea an consecutiv de catre Top Employers Institute;
  • Ne preocupăm să fim o companie dedicată diversității ca motor al schimbării;
  • Ne dorim o lume mai conectată, mai incluzivă și mai durabilă;
  • Folosim tehnologia pentru a reduce emisiile de carbon;
  • Provocăm și inovăm pentru a conecta oameni, companii și comunități din întreaga lume;
  • Cu noi poți să fii tu însuți, să împărtășești inspirație, să îmbrățișezi noi oportunități, să prosperi și să faci o diferență reală.

Vodafone se angajează să atragă, să dezvolte și să rețină cei mai buni oameni, oferind un loc de munca motivant și incluziv, în care talentul este cu adevarat recunoscut și recompensat. Ne angajăm să promovăm incluziunea pentru toți cu convingerea că diversitatea joacă un rol important în succesul companiei noastre. Îi incurajăm în mod activ pe toți să ia in considerare posibilitatea de a face parte din călătoria noastră.
Alatură-te astăzi companiei Vodafone Romania!
Together we can !
Vodafone România este unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii de telecomunicații și
tehnologie din lume
, cu o vastă experiență în comunicații și Internet of Things, precum și în promovarea
serviciilor financiare mobile și transformarea digitală pe piețele emergente.

La Vodafone, credem că oportunitățile și promisiunile unui viitor digital mai bun ar trebui să fie
accesibile tuturor și ne asigurăm că cei mai vulnerabili nu sunt lăsați în urmă în călătoria către acel
viitor. Prin intermediul tehnologiei noastre, lucram pentru a elimina diferențele existente și pentru a
ajuta oamenii să contribuie în mod egal și pe deplin la societate.

- Suntem certificați Top Employer pentru al treilea an consecutiv de catre Top Employers
Institute;
- Ne preocupăm să fim o companie dedicată diversității ca motor al schimbării;
- Ne dorim o lume mai conectată, mai incluzivă și mai durabilă;
- Folosim tehnologia pentru a reduce emisiile de carbon;
- Provocăm și inovăm pentru a conecta oameni, companii și comunități din întreaga lume;
- Cu noi poți să fii tu însuți, să împărtășești inspirație, să îmbrățișezi noi oportunități, să prosperi
și să faci o diferență reală.

Vodafone se angajează să atragă, să dezvolte și să rețină cei mai buni oameni, oferind un loc de munca
motivant și incluziv
, în care talentul este cu adevarat recunoscut și recompensat. Ne angajăm să
promovăm incluziunea pentru toți cu convingerea că diversitatea joacă un rol important în succesul
companiei noastre. Îi incurajăm în mod activ pe toți să ia in considerare posibilitatea de a face parte din
călătoria noastră.

Publicat 4 iul. 2022 Reactualizat 25 iul. 2022 Expiră 24 aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos