DATA ANALYST / FINANCIAL ANALYST / BUSINESS CONTROLLER

SC MODULO DECORATIVE SOLUTIONS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Pregatire necesara:
Educatie: Studii superioare cu profil economic; Cunoastere IFRS obligatorie
Experienta: Minim 3 ani in domeniul financiar contabil pe o pozitie similara

Competente:
Abilitati de operare PC:
MS Office – Nivel avansat - Excel Visual Basic constituie un avantaj
SAP – nivel avansat

Abilitati utilizare limbi straine:
Engleza (nivel avansat)

Competente comportamentale:
Comunicare eficienta
Initiativa
Atentie la detalii
Lucru in echipa
Integritate

Descrierea jobului

  • Intocmeste raportarile zilnice, lunare si anuale cerute de managementul companie in mod corect si la termenele stabilite
  • Ofera informatiile necesare desfasurarii auditului financiar extern anual auditorilor
  • Intocmeste raportul de audit intern si face propuneri de solutionare teme deschise
  • Intocmeste Situatii Financiare Anuale
  • Verifica respectarea procedurilor in interiorul companiei, propune schimbari de proceduri sau intocmire proceduri noi
  • Colecteaza si cumuleaza datele necesare intocmirii bugetului anual
  • Introduce bugetul aprobat in SAP corect si la termenul stabilit
  • Administreaza baza de date a furnizorilor si clientilor companiei in SAP
  • Introduce limite de credit aprobate pentru companie conform procedurilor interne in SAP
  • Monitorizeaza si genereaza estimari ale lichiditatilor companiei
  • Supervizeaza procesul de inregistrare al facturilor pe centrele de cost
  • Intocmeste rapoarte la cerere si propune noi tipuri de raportari necesare unei mai bune analize financiare.

MODULO produce si comercializeaza soluții pentru amenajarea locuintelor cu piatră si caramida decorativă inca din anul 1984. De la începuturile sale, Modulo a fost în căutare de tehnologii noi pentru a integra frumusețea pietrei si caramizilor în decorul caselor în mod accesibil și ușor.

Modulo este lider pe aceasta piața și este cel mai mare producător de placare cu piatră din Europa. La origine o companie franceza, are productia localizata in Romania, la Turda si exporta peste 50% din capacitate pe tot mapamodul, incluzand aici SUA, Africa de Sud, Japonia, samd. Recent compania a fost preluata majoritar de un fond de investitii care doreste sa duca dezvoltarea companiei la un nou nivel. Increderea, Respectul si Dinamica sunt valorile noastre.

MODULO a fost primul care a introdus în Europa conceptul de placare cu piatră cu un kit de instalare care include toate componentele necesare, astfel încât piatra să fie instalată cu ușurință pe pereții interiori sau exteriori fără ajutorul unui instalator profesionist sau zidar. Acest concept de instalare reprezintă acum standardul pe piața din întreaga lume. Autenticitatea și calitatea produselor Modulo diferențiază Modulo de ceilalți producători și au contribuit la reputația și succesul său.

Publicat 5 Iun. 2022 Reactualizat 6 Iun. 2022 Expiră 5 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.