Data Admin

LA LORRAINE SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Cunostintele de baza in industria alimentara
  • Abilitati de munca in echipa
  • Atentie la detalii
  • Cunostinte avansate Microsoft Office si SAP
  • Spirit de initiativa si abilitati de invatare
  • Cunostinte de limba engleza
  • Studii economice constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Verifica datele din documentele aferente liniilor de productie si le inregistreaza in baza de date.
  • Monitorizeaza stocurile de materii prime si materiale in concordanta cu depozitul de produse.
  • Consumurile de materii prime, materiale si productia sunt introduse in SAP si raportul de productie specific, in baza datelor primite de la departamentul de productie.
  • Verifica si confirma in SAP stocul de produse finite existent.
  • Verifica productia inregistrata, deseul inregistrat si consumul de materii prime si ambalaje in concordanta cu Raportul de Productie.
  • Regleaza consumurile saptamanal in SAP, conform frecventei agreate.
  • Se asigura ca materiile prime si materialele folosite in productie se incadreaza in termenele de valabilitate si depozitarea lor se face corespunzator, conform standardelor IFS.
  • Transmiterea defectiunilor si deviatiilor de proces catre Managerul de Productie, care rezulta din documentele de productie si cantitatile de deseu.
  • Participa activ, cu propuneri, in cadrul proiectelor de imbunatatire continua ale fabricii.
  • Mentine permanent sub control acuratetea bazelor de date in SAP.

La Lorraine Bakery Group (LLBG) este o companie 100% belgiană deținută de o familie cu peste 80 de ani de experiență în sectorul morăritului și al panificației. În fiecare zi, peste 4.000 de angajați entuziaști creează și vând produse de panificație de înaltă calitate în întreaga lume către consumatori, comercianți cu amănuntul și sectorul serviciilor alimentare din peste 25 de țări. Oamenii noștri sunt inima și sufletul companiei noastre. Împreună, suntem LLBG. Condus de pasiunea comună pentru produsele noastre și dedicat valorilor noastre. Tot ceea ce coacem și vindem este un produs al muncii noastre în echipă. Și clienții noștri gustă diferența, în fiecare zi.
Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022