Customer Service & Sales | LIMBA GERMANA | Timisoara

Oraș de lucru
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Continuăm să ne dezvoltam. Ceea ce ne lipsește, este talentul tău!
Cautam colegi cu germana la nivel C1 pentru departmentul de Service Center si Sales.

Clienții noștri apreciază în mod special serviciul nostru competent și prietenos. Acesta funcționează atât de bine, deoarece colegii nostri înțeleg coordonarea eficientă și consilierea proactivă. Ca si consultant, esti prin urmare, cea mai importantă interfață între toți cei implicați. Cu un nivel ridicat de înțelegere și empatie, te asiguri că procesele funcționează cât mai bine posibil și oferi impulsuri importante pentru o îmbunătățire profitabilă a relației cu clienții nostri.

PROFILUL TAU:

Vorbești limba germană la minim nivel B2.
- Un grad ridicat de gândire antreprenorială și responsabilitate.
- Abilitați foarte bune de comunicare pe germană (vorbit si scris), ascultare activă și interrelationare. Cunoașterea limbii engleze aduce un plus.
- Plăcere în comunicare, entuziasm, auto-motivație și un nivel ridicat de rezistență.
- Persoană orientată către client, dinamică și optimistă.

- Capacitatea de a invăța rapid informații.

Descrierea jobului

Asta facem:
- Comenzi telefonice
- In- and Outbound Sales.
- Programări pentru diferite proiecte.
- Consultanță telefonică și prin email.
- Implementare date. Digitalizare contabilitate.
- Recrutare clienți dintre top Dax-Unternehmen.

Iti oferim:
- Angajare între 20 și 40 de ore
- Programare flexibilă a serviciilor
- Atmosferă de lucru foarte plăcută într-o echipă dinamică
- Oportunități de dezvoltare personală și profesională
- Echipă tânără și atmosferă de lucru relaxată & familială

Conte Human Capital SRL este o companie de BPO, management, marketing și consultanţă cu sediul în Timișoara. Compania a fost creată în anul 2019 fiind în expansiune și în căutare de noi angajați.

Pentru diferiți clienți din Germania/Austria oferim modalități de outsourcing de projecte. Începând de la suport la implementare date, consultanță telefonică și până la în projecte de IT. Țînând cont de dorința clientului construim toată infrastructrura necesară pentru oricare project dorit. În domeniul de marketing oferim know-how în domeniul SEO și SEA.

Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos