de ani Fără Frică...

Publicat 08 Mai 2019 | Expiră 08 Iun 2019

CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta 2 ani in Customer Service / Logistica.
- Experienta anterioara in a opera intr-un sistem integrat.
- Experienta in introducerea/operarea comenzilor clientilor pe baza de coduri reprezinta un avantaj.
- Cunoasterea rolului documentelor comerciale si non comerciale: factura, aviz, factura proforma.
- Experienta in domeniul distributiei de echipamente complexe sau consignatii reprezinta un
avantaj.
- Limba Engleza - nivel avansat
- Limba Italiana - nivel mediu/avansat

Descrierea jobului

- Mentine legatura cu clientii si preia comenzile transmise de acestia.
- Verifica sistemul de gestiune integrat pentru colectarea de informatii referitoare la procesarea
corecta a comenzilor sau la existenta stocului.
- Introduce si proceseaza comenzile in sistemul integrat folosit de companie, cu acuratete, avand
responsabilitatea deciziei folosirii unui tip de comanda sau altul.
- Actualizeaza date in sistem (introduce coduri sau clienti noi, actualizeaza datele clientilor).
Creeaza documentele interne specifice inregistrarilor clientilor (liste de preturi, protocoale, oferte,
formulare de deblocari).
- Intelege si comunica clar si concis detaliile / instructiunile de livrare. Transmite catre depozit datele
necesare finalizarii comenzilor.
- Urmareste stadiul de livrare al unei comenzi si informeaza clientii asupra detaliilor de livrare.
- Verifica date in sistem, genereaza si transmite rapoarte, foloseste bazele de date de
raportare in acest scop.
- Inregistreaza si rezolva reclamatiile clientilor. Gaseste solutii alternative pentru rezolvarea
reclamatiilor clientilor.
- Ofera informatii generale sau referitoare la produse atat clientilor externi cat si celor interni.
- Respecta toate procedurile si politicile companiei.

Faist Metalworking face parte din grupul de companii Faist. Este o firma multinationala infiintata in Bors din 2008 cu aproximativ 460 de angajati, in curs de dezvoltare. Activitatea principala este prelucrarea metalelor, astfel creand diverse componente metalice pentru clienti externi. Pentru alte detalii va rugam sa vizitati site-ul nostru pe: www.faistgroup.com.

Expirat
CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE  -  FAIST METALWORKING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles