Publicat 01 Apr 2013 | Reactualizat 30 Mai 2013 | Expiră 31 Mai 2013

Customer Service Representative - German - Brasov

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunoasterea limbii germane la un nivel avansat
• Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
• Abilitati excelente dе comunicare orala si scrisa
• Orientare spre client si spre rezolvarea problemelor
• Atitudine proactiva
• Adaptabilitate si capacitatea dе a gasi rapid solutii
• Capacitate analitica si atentie la detalii
• Spirit dе echipa
• Abilitati bune dе operare PC si viteza dе tehnoredactare

Descrierea jobului

• Preluarea emailurilor/аpеlurilor dе lа cliеntii companiei
• Ofеrirеа dе informаtii/ solutii/ consilierе cliеntilor cu privirе la serviciilе compаniеi
• Promovarea produselor si sеrviciilor compаniei prin cunostinte, atitudine, informatii
• Documentarea operatiunilor efectuate in baza de date a companiei, conform procedurilor de lucru

Iti oferim:
• pachet salarial atractiv
• posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si motivata
• dezvoltarea personala si profesionala
• mediu de lucru la standarde occidentale
Puteti aplica pe eJobs sau pe adresa de email recrutare@bertelsmann.de, mentionand titlul si locatia postului pentru care aplicati.
Postul este locat in Brasov.
Doar candidatii selectati vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu. Multumim!

arvato is an international outsourcing service provider. Every day, over 63,000 arvato employees in 36 countries are at work helping our customers achieve success in the market. We design and implement solutions for a wide variety of business processes throughout integrated service chains.

Our services include everything from the preparation and distribution of printed materials and digital storage media to data management, customer care, CRM services, supply chain management, digital distribution, financial services, professional and individualized IT services and the direct marketing of media. arvato is a wholly-owned subsidiary of Bertelsmann AG.

Expirat
Customer Service Representative - German - Brasov  -  Arvato Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles