Publicat 29 Mar 2017 | Reactualizat 26 Apr 2017 | Expiră 29 Apr 2017

Customer Service Executive

1 post

Candidatul ideal

Dacă ai fi colegul nostru, Customer Service Executive, ar trebui să:

- oferi asistență telefonică, training si asistență tehnică utilizatorilor aplicației de sales force automatization (SFA) dezvoltată in cadrul firmei
- cunoști foarte bine arhitectura aplicațiilor noastre și să depanezi probleme complexe
- cunoști foarte bine analiza funcțională pentru aplicațiile noastre
- participi la testarea aplicației
- elaborezi documentație de utilizare a aplicației
- intreții diferite medii ale aplicațiilor pentru care faci suport

Descrierea jobului

Cerințe:

Ca să ne convingi că ne-ar merge bine împreună, ar trebui:

- să fii familiarizat cu unele noţiuni de reţelistică (ex. adresă IP, VPN, GPRS, etc)
- să cunoşti bine limba engleză (să fii fluent în vorbire şi să scrii corect în limba engleză)
- să știi să configurezi /utilizezi un telefon mobil sau alte echipamente mobile pe Android , Windows, IOS
- să ai cunoștințe de business în FMCG (vânzări, merchandising, KPIs)
- să ai abilități foarte bune de comunicare
- să prezinți interes pentru formare si perfecționare continuă
- să iți placă să lucrezi în echipă
- să ai un spirit analitic

Ar fi un avantaj, dar nu un criteriu eliminatoriu:

- experiența în activități de suport clienți
- cunoașterea unor programe de gestiune a bazelor de date (in principal SQL Server)
- cunoștințe de limba italiană și/sau franceză

Pentru aceasta te ajutăm şi îţi mulţumim oferindu-ţi:

- instruire continuă în domeniul de activitate
- colegi care-ți pot fi mentori la serviciu și prieteni în afara lui
- mediul de lucru dinamic și divers care stimulează dezvoltarea profesională
- salariu care răsplătește munca și performanțele atinse
- posibilitate de promovare în cadrul organizației

Transart dezvoltă şi implementează soluţii software pentru afaceri şi oferă servicii de consultanţă în tehnologia informaţiei. Firma a dezvoltat până în prezent următoarele produse software: HERMES soluţia completă de automatizare a forţei de vânzare; B-Org sistem de tip ERP pentru managementul afacerii; NeoManager - sistem pentru managementul afacerilor firmelor mici şi medii; WMS - sistem pentru managementul activităţii dintr-un depozit. Din 2005 Transart este Microsoft Gold Certified Partner, iar din 2007 suntem partener ISV Motorola. Pentru mai multe detalii vă invităm să vizitati www.transart.ro

Customer Service Executive  -  Transart Srl