Publicat 05 Mai 2021 | Reactualizat 11 Iun 2021 | Expiră 17 Iun 2021

Customer service bilingual

10 posturi

Candidatul ideal

  • Sa aiba studii superioare
  • Este obligatoriu ca aplicantul sa aiba un nivel avansat pentru una dintre urmatoarele limbi : lituaniana, bulgara, portugheza, spaniola
  • Limba engleza reprezinta un avantaj
  • 1 an experienta anterioara intr-o pozitie similara
  • O buna cunoastere a sistemelor de operare MS Office (Word, Excel, etc.)
  • Abilitati de comunicare excelente in limba romana si limba engleza
  • Orientarea catre client si capacitatea de adaptare
  • Abordare logica pentru a stabili eligibilitatea clientului in functie de informatiile oferite de catre acesta
  • Trebuie sa dovedeasca abilitati de adaptare si sa mentina o abordare profesionista indiferent de situatie
  • Trebuie sa aiba o abordare flexibila
  • Open-minded, dispus sa invete si sa isi depaseasca limitele cand vine vorba de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati

  • Oferi asistenta telefonica si verifici eligibilitatea clientilor pentru cursurile universitare disponibile
  • Intelegi nevoile clientilor, raspunzi intrebarilor acestora si adresezi intrebari de rutina
  • Tu reprezinti primul contact intre client si compania noastra, asa ca va trebui sa stii totul despre noi pentru a raspunde la eventualele intrebari
  • Oferi informatii despre programul guvernamental prin care clientii urmeaza sa aplice
  • Contactezi clientii dintr-o baza de date si promovezi serviciile pe care le oferim
  • Tratezi cu profesionalism toate apelurile pentru a genera vanzari
  • Asculti activ, depasesti eficient obiectii si esti perseverent in apel
  • Supervizezi complet procesul de vanzare pana la finalizarea acestuia
  • Completezi corect datele clientilor in baza de date a companiei
  • Realizezi targetul zilnic/lunar
  • Participi la meeting-uri interne si vii cu propuneri de imbunatatire a activitatii

Ce oferim
  • Training technic profesional platit
  • Salariu fix plus un sistem de bonusare in urma atingerii obiectivelor de performanta
  • Beneficii medicale de la Regina Maria
  • Bonuri de masa
  • Oportunitatea de a face parte dintr-un sistem educational diferit
  • Oportunitati de dezvoltare pe plan professional, deoarece biroul nostru din Romania tocmai ce s-a deschis, iar noi suntem in cautare de oameni ambitiosi
  • Un mediu de lucru modern, dinamic si prietenos
  • Computer performant si telefon de lucru
  • Program de lucru: 12:00 – 20:00

Atlantic London este o companie de consultanta si plasare a studentilor in colegii si universitati prin fonduri guvernamentale, care ofera suport in atingerea obiectivelor stabilite pe plan educational. In prezent, suntem unul dintre principalii furnizori de servicii educationale din Londra.
In mai putin de zece ani de activitate ne-am dezvoltat, astfel incat am devenit lideri in industrie. Detinem un portofoliu de mii de clienti care au absolvit diferite programe educationale, acreditate peste tot in Anglia. Ne desfasuram activitatea in birourile noastre din Londra si Romania si ajutam clientii in gasirea programului educational corespunzator cerintelor fiecaruia. In prezent, Atlantic London este cea mai mare agentie de recrutare in invatamant din Londra si singura acreditata de unitatea competenta. Oferim cele mai bune solutii clientiilor nostrii, prezentand informatii corecte despre sistemul educational si fondurile guvernamentale. De asemenea, dispunem de locatii si cursuri diversificate, colaborand cu peste 40 de institutii.
Suntem alaturi de clientii nostri pe toata perioada studiilor, oferind toate serviciile GRATUIT pentru atingerea tuturor obiectivelor stabilite pe plan educational.

Customer service bilingual  -  Atlantic Education Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles