Customer Quality Engineer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Requirements:
  • University degree mechanical profile, the car/engine;
  • Minimum of 3 years of experience in technical field
  • Minimum of 2 years of experience in quality and customer relationship: .
  • Knowledge of statistical control;
  • Good knowledge of drawing in terms of reading and interpreting ANSI and ISO standards;
  • English fluently
  • Experience with 8D Analysis, PFMEA, FMEA, Fishbone/Ishikawa,Root cause analysis, 5 Why, IATF 16949:2016
  • Communication skills on different levels;
  • Capacity relational analysis and synthesis;
  • Autonomy and ability to work in cross teams;
  • Rigorous implementation of the commitments and deadlines;
  • Availability to travel to clients
  • German - nice to have

We are offering
  • Competitive salary and an attractive benefits package
  • Extensive training programs
  • Career growth opportunities
  • Dynamic and international work environment

Descrierea jobului

Garrett is the true pioneer of automotive turbocharging dating back more than 60 years and continues today as the world's leader in turbo technology solutions and an experienced supplier of electric boosting products and automotive software to support passenger cars, commercial vehicles and off-highway equipment. With a worldwide footprint of engineering centers, testing labs and manufacturing facilities, Garrett serves all major automotive companies to implement key differentiated technology offerings.

Responsibilities:
  • Representing clients interests in the organization on the quality of both products to 0 km and during the warranty period;
  • Decide locking / unlocking delivery of quality problems that impact customer;
  • Coordinates and conducts activities at the plant, associated approval processes for new products according to specific conditions required by clients.
  • Reply actions specified by PEP phases 5-9;
  • Participate in activities certification process modifications / product, checking compliance with the specific requirements of customers;
  • Prepares the standard of work;
  • Coordinates setting up teams to analyze incidents impacting client and establish corrective actions;
  • Responsible for implementation of immediate protective action if customer complaints received;
  • Collaborate with counterparts in other plants of the company by transferring information about customers and how to handle problems;
  • Evaluate the effectiveness of corrective and preventive actions initiated as a result of defects impacting customers;
  • Coordinate analysis of products returned by the customer;
  • Coordinates customer visits and factory audits;
  • Maintains and updates the reporting system and database client on quality issues;
  • Performs other tasks received from the higher echelons or that it has assumed;

Descrierea companiei

Lăsați talentul sa zboare cu Garrett!

Garrett este un furnizor de tehnologie de vârf, care permite vehiculelor să devină mai sigure, mai conectate, eficiente și ecologice. Conducem dezvoltarea de soluții inovatoare și diferențiate care permit industria transporturilor să redefinească și să avanseze în continuare mișcarea. Creăm sisteme de supraalimentare electrică, alimentare electrică și vehicule conectate, ajutând industria auto să facă față provocărilor vieții din secolul 21.

Numele Garrett evocă chiar originile tehnologiei turbo, când antreprenorul și inginerul Cliff Garrett a dezvoltat un turbocompresor pentru un tractor pe șenile Caterpillar D9 în 1954. Astăzi, sistemele noastre turbo stimulează 100 de milioane de mașini și camioane din întreaga lume, iar tehnologiile noastre sunt aplicate la aproximativ 100 de modele noi de vehicule în fiecare an, pe benzină, motorină, electrică și celule de combustibil.

Amprenta mondială Garrett include cinci centre de cercetare și dezvoltare, 13 instalații de inginerie apropiate de clienți și 13 unități de producție. Inovațiile noastre de top la nivel mondial, inclusiv turbine cu geometrie variabilă, compresoare dual-boost, rotoare cu rulmenți cu bile și comenzi acționate electric - continuă în noua eră electrificată a industriei auto.

Pe măsură ce adoptarea vehiculelor hibride și cu baterie completă crește, inginerii Garrett dezvoltă nu numai tehnologii sinergice de creștere asistată electric și de generare a energiei, ci și aprofundează integrarea electrică, comenzile software și senzorii avansați. Compresorul nostru inovator TwoStage pentru motoarele cu celule de combustibil fuzionează expertiza aerospațială și auto și se află în fruntea viziunii pentru zero emisii de țevi de eșapament. În același timp, capacitatea vehiculului nostru conectat asigură securitatea cibernetică, întreținerea predictivă și sistemele de diagnostic și prognostic care susțin un viitor în care vehiculele sunt conectate, autonome, partajate și sigure de utilizat.

Experiența, talentul și mentalitatea lui Garrett creează condițiile pentru sistemele diferențiate de înaltă performanță cerute de industria auto. Portofoliul nostru de tehnologie oferă clienților un avantaj competitiv și o experiență mai bună pentru consumatori.

Scopul Garrett este ca munca angajatilor să fie mai mult decât un simplu loc de muncă - suntem începutul unei călătorii pline de oportunități. Îi ajutăm pe toți oamenii noștri să țintească sus, oricare ar fi punctul lor de plecare, originea, cultura, experiența lor.

Oamenii Garrett sunt în mod firesc pasionați de ceea ce fac, așa că alatura-te echipei noastre!

Publicat 8 oct. 2021 Reactualizat 5 nov. 2021 Expiră 7 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos