Customer Protection Coordinator

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare;
- Competente lingvistice: engleza si franceza – nivel avansat;
- Experienta in Logistica si/sau Comercial, Relatii Clienti reprezinta un avantaj;
- Buna cunoastere a pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point);
- Abilitati de comunicare orala si scrisa intr-un mediu multicultural, orientat client;
- Capacitate de invatare rapida, adaptare la schimbari si termene limita;
- Capacitate de gestionare a timpului, gandire structurata, capacitate de analiza si sinteza, initiativa.

Descrierea jobului

- Contacteaza diferitele uzine si furnizori pentru identificarea de soluții (rețeaua europeană, RDC-urile, fabricile DLI, partenerii);
- Asigura managementul penuriei de Piese de schimb si Accesorii, urmarind livrarea de la furnizori catre clienti (perimetru International, Europa, inclusiv reteaua Franta);
- Gestioneaza partea administrativa ( inclusiv operare sisteme informatice, tratare DIC, facturare, tratare reclamatii,etc );
- In baza unui panel preexistent de solutii, coordinatorul identifica soluția paliativă optimă (din punct de vedere al Calității, Costului, Timpului și Mediului) pentru a asigura protecția clienților și a satisface nevoile (PVI „Vehicule Imobilizate” și dosare sensibile Client „SRC”);
- Intocmeste dosare in baza cererilor „OLV” ( Operațiunii de Lansare Vehicul) din rețeaua post-vânzare, cautand solutii specifice indisponibilitatii de piese in Magazinele Source France;
- Imbunatateste Panelul de Soluții existent;
- Imbunatateste timpul de tratare si livrare a pieselor catre Centrele de distributie europeana;
- Asigura alocarea pieselor disponibile prin prioritizarea liniilor de comandă PVI sau Urgenta în cazul stocului insuficient;
- Urmareste efectuarea trasportului si asigura fiabilitatea termenelor anuntate cilentilor, contribuind in mod direct la respecatrea acestora;
- Faciliteaza achizitia de piese si urmareste documentarea termenelor de livrare in ALF;
- Transmite informațiile de legate de soluțiile de depanare.

Groupe Renault este un constructor renumit de automobile cu o poveste de succes încă din anul 1898. Este prezent în 134 de țări și mizează pe cele 5 mărci complementare – Renaul, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine și Lada, pe vehiculul electric și pe Alianța sa unică cu Nissan și Mitsubishi. În România Renault este prezent încă din anul 1968, de la crearea mărcii Dacia. Grupul continuă strategia de creștere rentabilă pentru a răspunde marilor provocări tehnologice în viitor și se sprijină pe dezvoltarea sa la nivel internațional. Integrăm în România toate activitățile specifice construcției de automobile, fapt ce ne-a condus la o performanță economică susținută și la o varietate de oferte de recrutare pentru specializări diferite: studii client, design, inginerie, testare, fabricaţie, logistică, comercializare, servicii de business, post-vânzare, finanţare.

Să te alături Groupe Renault România înseamnă să faci parte dintr-o echipă de peste 18.000 de colegi alături de care îți poți pune amprenta pe oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Pe lângă îmbunătățirea continuă a calității produselor și serviciilor, la Renault, acordăm o deosebită atenție calității vieții la locul de muncă, dar si dezvoltării angajaților noștri și le asigurăm un mediu de lucru competitiv și o atmosfera plăcută. Te aşteptăm în echipa noastră mobilă, conectată și autonomă să punem lumea în mișcare și să conturăm viitorul automobilului.

#MOVEOURWORLDFORWARD

Prin aplicarea la posturile disponibile, entitățile Renault România prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal furnizate prin CV, în scopul recrutării.

Pentru informarea dvs. completă și transparentă, înainte de a aplică, vă rugăm să luați la cunoștință Politică de confidenţialitate privind protecţia datelor personale în scop de recrutare și selecție accesând link-ul: https://www.gruprenault.ro/politică-privind-cadrul-general-de-protecție-datelor-cu-caracter-personal-groupe-renault-românia.

Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 17 mar. 2022 Expiră 20 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos