Customer Collaboration Representative

PepsiCo - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Power Point, Word)
  • Limba Engleza - nivel conversational
  • Atentie la detalii
  • Capacitatea de a gestiona sarcini multiple
  • Orientare spre rezultate
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa

Descrierea jobului

  • Primeste si introduce in sistem toate comenzile pentru un anumit numar de clienti
  • Responsabil cu respectarea fluxului de procesare al comenzilor si a rutinelor stabilite
  • Intelege metodele si frecventa de comanda a clientilor din portofoliu si foloseste cu eficienta uneltele puse la dispozitie pentru a evita erorile de procesare
  • Are vizibilitate asupra stocului pentru comenzile procesate si notifica departamentele implicate in process pentru a gasi solutii
  • Modifica/Optimizeaza comenzile in sistem cu toti colegii implicati in fluxul de procesare (Transport; Supply Chain, Depozit, Vanzari etc) pentru a ajuta la eficientizarea operatiunilor logistice
  • Dezvolta si mentine o relatie eficienta si profesionala atat cu colegii cat si cu clientii pentru a optimiza serviciile oferite clientilor
  • Colaboreaza cu departamentul Credit Control in ceea ce priveste deblocarea comenzilor (ex; trimite rapoarte pentru comenzile care se doresc a fi deblocate)
  • Participa si contribuie activ la sedintele din cadrul echipei, propune actiuni de imbunatatire si escaladeaza problemele nesolutionate

About PepsiCo PepsiCo products are enjoyed by consumers more than one billion times a day in more than 200 countries and territories around the world. PepsiCo generated more than $64 billion in net revenue in 2018, driven by a complementary food and beverage portfolio that includes Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker and Tropicana. PepsiCo's product portfolio includes a wide range of enjoyable foods and beverages, including 22 brands that generate more than $1 billion each in estimated annual retail sales. Guiding PepsiCo is our vision to Be the Global Leader in Convenient Foods and Beverages by Winning with Purpose. “Winning with Purpose” reflects our ambition to win sustainably in the marketplace and embed purpose into all aspects of the business. For more information, visit www.pepsico.com

Pentru mai multe detalii privind modul in care prelucram datele dumneavoastra, obtinute prin intermediul site-ului ejobs, datele generate pe baza acestor informatii, precum si drepturile de care beneficiati in calitate de persoana vizata potrivit normelor legale aplicabile, va rugam sa ne contactati la europe.privacy@pepsico.com.

Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 31 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos