Customer Care With Italian - Remote

Manpower Romania - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Manpower recruteaza pentru unul dintre clientii sai, Customer Care With Italian - Banking Industry.
In prezent se lucreaza Remote, cu posibilitate de transformare in varianta hibrid.

Cerinte:
  • Obligatoriu cunostinte limba italiana nivel avansat, preferabil si limba engleza nivel mediu;
  • Cunostinte bune pachet Microsoft Office;
  • Disponibilitate pentru lucrul in ture, 8 ore/zi, Luni – Duminica;
  • Program de lucru: L-D in ture, disponibilitate pentru ture de zi, noapte si 2 weekend-uri pe luna; programul de lucru este stabilit de catre managerul de departament cu 1 luna inainte;
  • Absolvent de studii liceale sau superioare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Gestioneaza activităti de asistenta suport prin intermediul apelurilor inbound / outbound, ticket on-line, e-mailuri pentru servicii care se incadreaza in aria de activitate si conform cu activitatile de Business Continuity;
  • Serviciile oferite sunt de informare si / sau suport pentru diferite produse bancare (blocare card, tranzactii, POS, aplicatii de Online Banking, carduri debit/credit);
  • Gestioneaza activitătile operative stabilite pe baza obiectivelor și priorităților / termenelor atribuite de responsabilul său, utilizand aplicatii informatice și softul specializat, in conformitate cu manualele, criteriile, practicile și procedurile predefinite;
  • Dobandește cunostintele și abilitătile tehnice și operative necesare pentru desfasurarea activitatii;
  • Cauta informațiile solicitate de client utilizand instrumentele disponibile;
  • Documenteaza toate informatiile legate de apel în conformitate cu procedurile standard de operare;
  • Identifica prioritătile pentru apelurile in asteptare;
  • Identifica, raportează și gestionează incidentele legate de serviciul efectuat;
  • Ofera solutii adaptate fiecarei probleme intalnite in conformitate cu procedurile companiei si nevoile clientilor;
  • Respecta standardele de calitate ale companiei in ceea ce priveste raportul cu clientii sai.

Beneficii:
  • Salariu fix motivant;
  • Spor 90 Ron net/zi weekend lucrata;
  • Spor lucru de noapte +75% pe ora/noapte;
  • Decontare taxi pentru turele de noapte;
  • Bonuri de masa in valoare de 20 lei/zi lucrata;
  • Orele suplimentare si sarbatorile legale platite 200%;
  • Decontare transport (autobuz, metrou, voucher carburant);
  • 21 zile de concediu/an minim in functie de vechimea in munca;
  • 24 ore libere platite/an pentru timp personal;
  • Bonus de performanta anual si semestrial.

Bun venit într-o lume a oportunităților. Bun venit la Manpower!

Căutați provocări noi și captivante în carieră? Manpower vă ajută să luați strada potrivită pe drumul spre succes!
Găsiți răspunsul la provocările dvs. de angajare - vedeți cine vă caută abilitățile! Înscrie-te acum pe www.manpower.ro!
ManpowerGroup România este unul dintre liderii în soluții inovatoare pentru forța de muncă, creând și furnizând servicii care îi ajută pe clienți să-și atingă obiectivele de afaceri și de forță de muncă, sporindu-și în același timp competitivitatea.
ManpowerGroup este prezent în România din 2003, cu filiale în București, Timișoara, Brașov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești și Pitești.
Pentru mai multe informații, puteți accesa www.manpower.ro sau vizitați-ne pe Facebook la ManpowerGroup România.

Publicat 7 iun. 2022 Reactualizat 5 iul. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos