Customer care support

Mainfreight SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui coleg entuziast, comunicativ, organizat, dornic sa invete caracterizat prin atentie la detalii, responsabilitate si acuratete in activitate care sa poata lua cele mai bune decizii si sa comunice eficient atunci cand lucreaza sub presiune si apar situatii neprevazute.
Ne place munca in echipa si suntem motivati sa asiguram clientilor nostri cele mai bune sevicii din piata!
Daca si tu gandesti la fel, te asteptam sa faci parte din echipa de Customer Care!

Descrierea jobului

Comunica cu departamentul operational in vederea fluidizarii procesului de comunicare cu clientul;
Comunica cu clientul furnizand acestuia toate informatiile de care are nevoie in ceea ce priveste comenzile lansate/ in derulare sau comenzile noi (transmite avizari, comunica situatiile aparute in timpul livrarilor si le rezolva impreuna cu clientul/departamentul operational);
Intocmeste si transmite clientului oferte in concordanta cu cerintele acestuia si in limitele impuse de politica firmei;
Urmarirea evolutiei comenzilor de la lansare si pana la inchiderea lor cu respectarea tuturor termenelor impuse de comun acord;
Intocmeste centralizatoarele si emite facturile catre clienti in concordanta cu regulile stabilite;
Efectueaza si transmite rapoarte de KPI sau orice tip de raport necesare la cererea altor departamente sau a clientului;
Implemetarea in procesul operational a clientilor noi oferind toate informatiile necesare pentru acomodarea acestora.

Mainfreight is a global logistic service provider with branches in Europe, The Netherlands, Belgium, France, Italy, Spain, Romania, Ukraine, Poland and Russia. Moreover, Mainfreight works with a world-wide network of high quality partners.

We offer services like: warehousing, value-added services, contract manufacturing, co-packing, return logistics, customer service centres, transport, European forwarding and global Air & Ocean freight.

Our services are based upon a close cooperation with our customers. Only this way we can make your logistics work.

Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 23 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos